Profesionální pomocníci pro údržbu zeleně a úklidové práce

Společnost Billy Goat s více než čtyřicetiletou historií je předním výrobcem speciálních strojů určených pro údržbu a regeneraci zelených ploch a úklid veřejných prostranství. Do sortimentu patří také vysavače listí nebo mulčery.

Dovozu, prodeji a servisu techniky Billy Goat se v České republice několik let věnuje společnost CIME, s. r. o. z Pelhřimova. Podívejme se na uvedené stroje podrobněji.

Vysoká tráva a strmý terén

Mulčovací traktory Billy Goat Outback Rider 4 x 4 jsou určené především pro sečení vysokých porostů trav, křoví a náletů. Konstrukce strojů dovoluje neomezený pohyb i ve strmých svazích. To vše díky nízkému těžišti, pohonu 4 x 4 s převodovkami Turf Torq a šípovým pneumatikám, které se zakusují do terénu a mulčer se tak může pohybovat i po svazích do 22o.

Srdcem stroje je profesionální dvouválcový motor Briggs & Stratton Vanguard o objemu 810 cm3 o výkonu 28 koní. Vstřikování paliva je řízeno elektronicky, což zaručuje nižší spotřebu a snadnější startování za jakýchkoliv teplotních podmínek než u systémů s karburátorem. Pro zvýšení průjezdnosti terénem je stroj vybaven mechanickou uzávěrkou zadního diferenciálu.

Outback Rider 4 x 4 si poradí s trávou vysokou i 180 cm. Díky výkonnému motoru, který pohání žací nože, se nezastaví ani v hustých porostech. Na výběr jsou dva typy žacích ústrojí. První se šířkou záběru 110 cm je určené do míst, kde jsou po většinou vysoké porosty trav, křoví a nálety do průměru dvou cm. Protože má tři rotory, šest nožů a 12 břitů, posečený materiál je dokonalé rozmělněný. Druhý typ se záběrem 90 cm a jedním nožem je určený do hrubších podmínek, tedy míst s výskytem hustého křoví a silnějších náletů do čtyř cm.

Výkonné vysavače

Vysoký sací výkon, záběr 69 cm, objemný vak a vlastní pojezd. To je základní charakteristika vysavačů Billy Goat KV a TKV s profesionálními motory Briggs & Stratton o výkonu 6,5 k. Tyto stroje jsou základním řešením pro úklid listí a nečistot nejen z chodníků, ale díky velkým kolům se snadno pohybují i na nezpevněném povrchu, jako například travnaté plochy. Vysavače TKV jsou navíc vybavené štěpkovačem, s nímž snadno uklidíte menší větve do průměru 50 mm.

Zástupcem vyšší třídy jsou potom stroje MV. Mají 74 cm širokou sací hubici s uzavíratelnou čelistí, šestilopatkový ozubený ventilátor, třírychlostní převodovku a snadněji se manipuluje s košem. Průtok vzduchu 4250 m3/h přináší maximální účinnost sání nejen listí, nečistot jako například plastových odpadků, ale třeba i menších sklenic. Vysávaný materiál prochází přes ventilátor a díky tomu je ve 150l koši částečně nadrcený. Protiprachový vak, kterým jsou vysavače MV vybavené, snižuje prašnost při práci v suchých podmínkách, a tak zvyšuje pohodlí obsluhy.

Řady vysavačů KV, TKV a MV je možné dovybavit sadou s hadicemi, čímž se zvýší pracovní dosah.*

Ing. Jan Vrána, CIME, s. r. o.

Foto archiv firmy

Popisky:

1: Samojízdný mulčovač Outback Rider 4 x 4 poseče i husté křoví a náletové dřeviny

2: Vysavače Billy Goat (na obrázku model TKV) zajistí dokonalý úklid listí a dalších nečistot

3: Čelist sací hubice u modelu MV lze rozevírat v závislosti na terénu, kde se pracuje

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down