19.02.2018 | 07:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Problém údržby řeší s výhledem do budoucna

Obec Kámen se svými 380 obyvateli se nachází v okrese Havlíčkův Brod v Kraji Vysočina. V obci s katastrální výměrou 11,55 km2 a dvěma místními částmi Jiříkov a Proseč nezaměstnává obecní úřad žádného pracovníka, který by zajišťoval pro uvedené lokality komunální služby na plný úvazek. Veškeré technické služby jsou zabezpečovány najatými pracovníky až v jejich volném čase. I proto bylo třeba vybavit postupně všechny tři místní části odpovídající technikou.

„Práce je pořád dost, je třeba se postarat o veřejnou zeleň, obecní les i zajistit úklid a zimní údržbu chodníků. Plochy přibývají, v obci probíhá výstavba, takže přibývá i komunikací, údržbu vyžaduje i sportovní areál a zapomínat samozřejmě nemůžeme ani na menší místní části,“ říká úvodem místostarosta obce Kámen Pavel Panský. Jak uvedl, při výběru komunální techniky vsadili v Kameni na zkušenosti s většími stroji získanými v místním zemědělském družstvu. Zde se osvědčily traktory John Deere vyšších výkonových řad dodané prodejním a servisním střediskem společnosti STROM PRAHA se sídlem v pouze sedm kilometrů vzdálených Habrech.

Vybaveny jsou již všechny místní části

„První zahradní traktor John Deere X748 jsme zakoupili v roce 2011. Byl vybaven mezinápravovým systémem sečení a sběrným košem s kapacitou 500 litrů. V dalším roce jsme jej opatřili kabinou a přikoupili k němu adaptéry na zimní údržbu komunikací. Časem přibyl ke sněhové radlici  a rozmetadlu také zametací kartáč.

Další traktor John Deere X748 pořízený v roce 2014 byl primárně určen pro obec Jiříkov a v loňském roce doplnil dva menší stroje model John Deere 2520 HST. Ten již dva a půl roku k plné spokojenosti pracoval v nedalekém Ždírci nad Doubravou a osvědčil se jak při sečení se sběrem travní hmoty, tak při zimní údržbě v agregaci s čelní sněhovou radlicí a rozmetadlem. Největší traktor má svoji základnu v Kameni a starší model X748 se včetně adaptérů na zimní údržbu přesunul do Proseče. Každá místní část má tedy k dispozici svoji techniku a práce tak může být flexibilnější,“ vysvětluje Pavel Panský.*

Více v časopisu Komunální technika 23/2018.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down