21.10.2015 | 11:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pro vlastní zpracování biologických odpadů

Technologiemi pro zpracování bioodpadů se dlouhodobě zabývá společnost ENERGREEN PROJEKT s. r. o. Její pracovníci nejen poradí a vyberou nejvhodnější technologické linky šité na míru potřebám nových uživatelů, ale zpracují i analýzy proveditelnosti projektů nových kompostáren a zhotoví kompletní návrhy projektové dokumentace a vypracují žádosti potřebné k získání dotace a financování z dotačních programů EU.

Bezesporu efektivní řešení představuje technologická linka ZAGO EcoGreen, kde probíhá hned několik pracovních operací v jednom stroji. Dochází tak ke snížení počtu pracovních operací, a tím pochopitelně k úsporám pořizovacích nákladů na jednotlivé speciální stroje, pohonných hmot, zvyšuje se nezanedbatelně produktivita práce s menšími potřebami pracovních sil a v důsledku toho mzdových nákladů. Linka je navíc univerzální a jednoduchá je i její přeprava.

Drticí mísicí vozy ZAGO EcoGreen bioodpad samy naloží, spolehlivě podrtí a rozřežou různorodý materiál vhodný pro následné kompostování nebo spalování. Zpracovaný odpadní materiál je zároveň i stejnoměrně promícháván. Objem materiálu je současně významně redukován v poměru zhruba 7 : 1. V praxi se potvrdilo, že stroj velice dobře zvládá drcení a současné mísení materiálů, jako je například posečená veřejná zeleň, listí, sláma, dřevní odpad, papír i odpad z čistíren odpadních vod. Jde tedy o velice ekonomické a kvalitní řešení, které se osvědčilo na více než stech kompostárnách v České republice.*

Více v časopisu Komunální technika 10/2015

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down