11.04.2013 | 09:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pro trávník anglické kvality

Každému, kdo upřednostňuje kvalitně střižený anglický trávník, nabízí firma ITTEC od loňské sezóny ručně vedené jednovřetenové sekačky Allett od tradičního britského výrobce, jehož historie sahá do roku 1965.

Tradice ve spojení s kvalitou produktů a vynikajících výsledků sečení je v souladu s působením i strategií ITTEC na trzích v České republice a na Slovensku. Firma nabízí především dlouholeté zkušenosti v péči o travnaté plochy od nejnáročnějších golfových hřišť, sportovních a parkových ploch, až po trávníky v zahradách.

Vřeteno s precizním střihem

Rozhodnutí, zda chceme mít pouze plochu s „posekanou“ trávou nebo opravdový anglický trávník, je na každém z nás. Pokud máme za cíl pouze „nějak“ posekat trávu, bude stačit jakákoliv rotační sekačka. Stojíme-li o krásný reprezentativní trávník, není jiná cesta než si pořídit sekačku vřetenovou.
Všechny trávníky nejvyšší kvality a extrémně namáhané sportovní plochy jsou sečeny výhradně těmito stroji. Jejich práci charakterizuje perfektní střih, čistý „finiš“ a vytváření charakteristických pruhů.
Vřetenová sekačka seče pomocí horizontálně rotujícího vřetene s několika ostrými spirálovitě umístěnými noži proti pevnému spodnímu noži, což vytváří precizní efekt jako při stříhání nůžkami.
Rotační sekačka list trávy pouze urazí, což způsobuje i při nabroušeném noži roztřepené konce trávy, které následně zasychají a žloutnou. Trávník je pak nejen esteticky, ale i kvalitativně výrazně horší, náchylnější k chorobám a mnohem pomaleji regeneruje.

Nejen jednoduché ovládání

Sekačky Allett mají dvojité madlo s odděleným spouštěním pojezdu sekačky a vřetene. Ve většině případů je oproti rotačním sekačkám možné sečení i za mokra. Hmotnost strojů je díky konstrukci zcela rovnoměrně rozložena, a tím je zajištěn minimální tlak na povrch trávníku se zamezením nežádoucího zhutnění.
Další výhodou je tichý provoz a velmi nízká spotřeba paliva. Vřetenové sečení je energeticky nenáročné a až čtyřnásobně úspornější z hlediska paliva proti rotačnímu. Vřetenové sekačky mají prakticky umístěný sběrací koš na přední straně, což umožňuje naprosto jednoduchý přístup a přehled o jeho naplnění.
Některé řady vřetenových sekaček Allett můžeme nově a jednoduše doplnit o zcela unikátní systém výměnných kazet. Pročesávací, vertikutační, aerifikační a protiplsťová kazeta spolu s tou s čistícím kartáčem jsou pak při pravidelném používání zárukou kompletní a té nejlepší péče o trávník.

Pěkné pruhy, žádné stopy

Všechny vřetenové sekačky Allett mají přední a zadní válce, které hned po ustřižení trávu válcují, čímž dochází k vytvoření silných a jasných pruhů. Atraktivní světlé a tmavé pruhy vytvořené vřetenovou sekačkou jsou rozeznatelné po dlouho dobu. Také tlak na trávník je výborně rozložený a sekačka nezpůsobuje nežádoucí zhutnění povrchu.
Sekačky Allett působí při pohybu po travnaté ploše rovnoměrným tlakem na podklad po celé šířce a nezanechávají stopy od kol jako sekačky rotační. Přední a zadní válce jsou blízko sebe a umožňují tak dokonale kopírovat nerovnosti trávníku. Díky tomu nelze trávník „skalpovat“, tj. nerovnoměrnou výškou seče useknout rostliny někdy až k povrchu půdy.
O kvalitě odvedené práce svědčí i to, že sekačky Allett ošetřují zelené plochy ve Wimbledonu, Buckinghamském paláci či na stadionech celků FC Manchester City, Manchester United a dalších prestižních místech po celém Spojeném Království, kolébce vřetenového sekání, a postupně se rozšiřují i po celém světě.

Popisek: Vřetenová sekačka Allett s kompletní sadou výměnných kazet k údržbě trávníku

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down