Pro těžbu biomasy a zpracování bioodpadu

Finská společnost Nisula si na evropském trhu vydobyla renomé dodavatele kvalitních kácecích i harvestorových hlavic pro probírkovou ale i mýtní těžbu.

Připomeňme její unikátní kácecí hlavice (foto), instalované přímo na rotátor bez jakýchkoliv dalších úprav. Hydraulický ventil zajistí sklopení i postavení hlavice jen v závislosti na tlaku v uzavíracím válci a máte k dispozici drapák i kácecí hlavici v jednom.
Tento nástroj se pak stává nepostradatelným společníkem pro likvidaci náletů, čistění lesních a polních cest, ořezávce stromů, ale skvěle funguje například i na farmách rychle rostoucích dřevin. Precizní a čistý řez až do průměru kmenu 200 mm nemá v této třídě konkurenci.
Instalací hydraulické ruky do tříbodového závěsu traktoru a osazením ruky hlavicí Nisula získáváme v podstatě harvestor na biomasu. Za tuto kombinaci je pochopitelně možné zapřáhnout vlek, štěpkovač nebo drtič. Jen těžko lze vymyslet efektivnější a komfortnější způsob dopravy biomasy.
Kompostárenský vůz
Pro zpracování ořezů, trávy, méně kvalitních dřevin, bioodpadu a dalšího materiálu je velmi úspěšným nástrojem jednoduchý tažený kompostárenský vůz.
Společnost SEKO vyrábí drtiče na biomasu již od 80. let minulého století a zkušenosti nasbírané při jejich výrobě jednoznačně směřovaly vývoj k co nejjednodušší konstrukci, důrazu na nízké provozní náklady a uživatelskou bezpečnost.
Dnešní generace biodrtičů SEKO splňuje všechny požadavky beze zbytku. Unifikovaná konstrukce zaručuje snadnou dostupnost všech dílů, stroje dovybavit doslova „na míru“, podle přání zákazníka. Zkušenosti nasbírané s provozováním biodrtičů SEKO umožňují garantovat až desetiletý interval do generální opravy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *