Pro rychlou a lacinou opravu výmolů

Během zimy vzniká v asfaltu působením nehostinných přírodních podmínek množství trhlin a výtluků. Na jaře potom řidiče i cyklisty každoročně straší silnice plné výmolů. Na jejich opravu se mnohdy čeká i dlouhé měsíce. Rychlé a levné řešení oprav nabízí česká technologie INFRASET® určená pro potřeby měst a obcí.

Díky využití speciálního infrazářiče umožňuje opravy asfaltových povrchů celoročně za jakéhokoliv počasí. Nespornou výhodou je také rychlost. Jeden metr čtvereční asfaltu zvládne opravit za 12 minut s cenou materiálu začínající na 40 korunách. Zařízení přitom nevadí ani zima.

„Naším cílem je poskytnout samosprávám měst a obcí možnost okamžitě opravit jakékoliv defekty asfaltových povrchů v jejich správě. S naší technologií je tak mohou opravit kdykoliv během celého roku bez ohledu na počasí a za pouhý zlomek ceny služeb stavebních firem. Podle našich propočtů dokáže INFRASET® obcím snížit náklady na opravu až o 70 %. V kombinaci s nebývalou flexibilitou se jedná o velmi atraktivní řešení, přičemž na obsluhu zařízení není zapotřebí odborný personál,“ vysvětluje Antonín Koplík ze společnosti MORAM, dodavatele zařízení INFRASET®.

Speciální infrazářič

Technologie INFRASET® je dodávána jako kompletní řešení. Pro opravy povrchu vozovky umožňuje využít místo nového materiálu i recyklovaný asfalt získaný frézováním, který by byl jinak považovaný za toxický odpad, a obce by se jej musely řízeným způsobem zbavovat.

Zásadní roli hraje speciální infrazářič, který dokáže za jakéhokoliv počasí během několika minut vysušit podloží a rozehřát výtluk. Po nanesení penetrace a recyklátu asfaltu a následném zadusání je díky využití infrazářiče dosaženo dokonalého bezespárového propojení nového povrchu se stávajícím asfaltem, které znemožní vodě nebo jiným látkám napáchat další škody. Při ohřevu navíc nedochází k uvolňování toxických látek.

„Tato technologie nám opravdu výrazně usnadňuje práci, obzvlášť pak v zimních měsících. Místo zdlouhavých výběrových řízení představujících zbytečnou administrativní zátěž nyní můžeme výmoly opravovat sami a hned, jakmile vzniknou. Ve srovnání s využitím služeb externího dodavatele ušetříme za jeden metr čtvereční i 500 korun,“ vysvětluje Bohumil Rataj, ředitel Technických služeb Benešov u Prahy.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down