Pro ochranu sluchu a dýchacích cest

U určitých skupin povolání jsou sluch a dýchací cesty velmi namáhány a vystaveny nejrůznějším rizikům. Z tohoto důvodu si tyto tělesné partie zaslouží také zvláštní ochranu při provádění nebezpečných prací. Lze tak předejít vážným úrazům.

V posledních letech prošly ochranné pomůcky v této oblasti dynamickým rozvojem. Jeho výsledkem jsou nově vyvinuté materiály, vylepšený komfort nošení nebo jednodušší manipulace s OOP a pomůckami na ochranu zdraví při práci. MEWA nabízí pro každou nebezpečnou situaci širokou paletu produktů na ochranu hlavy, zraku, sluchu a dýchacích cest. Každý zaměstnavatel tak dnes může účinně chránit své zaměstnance před škodlivými vlivy, a tímto způsobem rozsáhle zajistit bezpečnost na pracovišti.

Ochrana sluchu je ochranou zdraví

Hluk při práci je nepříjemný a nebezpečný, dopady na zdraví bývají často podceňovány. Zhoršuje koncentraci a zvyšuje chybovost. Kromě toho může trvalé působení hluku vést k poškození sluchu a zdraví. Kupříkladu chronické bolesti hlavy se mohou dostavit již od hladiny hluku na úrovni 80 dB. To je hluk produkovaný kotoučovými pilami, frézami nebo příklepovým kladivem. Ať již jde o obyčejné špunty do uší, kapslová sluchátka, nebo ucpávky do uší se třmenem: sortiment společnosti MEWA na ochranu sluchu je přesně uzpůsoben požadavkům jednotlivých pracovních oblastí a hlukové zátěže.

Nabrat vzduch díky správnému respirátoru Jedovaté plyny, žíravé páry či jemný prach patří v řadě oborů bohužel k pracovní rutině. Nároky uživatelů na moderní respirátory jsou různé. Vyžaduje se totiž neomezený výhled, co nejnižší odpor pro dýchání, účinná filtrační technologie a jednoduchá manipulace. To vše při zajištění maximální bezpečnosti. Výběr správného respirátoru proto přispívá k minimalizaci řady rizik a nebezpečí. Při nesprávném použití totiž může dojít dokonce k ohrožení života. Jako dobře profilovaný poskytovatel služeb nabízí MEWA široký program skládacích nebo tvarovaných respirátorů či celoobličejových masek, které jsou vhodné i pro ty, kdo nosí brýle. Specialisté společnosti MEWA vám samozřejmě ve všech otázkách týkajících se výběru vhodného respirátoru kvalifikovaně poradí.

MEWA Textil-Management Společnost MEWA se svými 42 pobočkami zásobuje podniky po celé Evropě pracovním a ochranným oblečením, čisticími utěrkami pro průmyslové využití, rohožemi a výrobky pro bezpečnost práce. O více než 160 000 živnostníků, řemeslníků a zákazníků z oblasti průmyslu, obchodu nebo gastronomie se stará 4 300 zaměstnanců. Roku 2011 dosáhla skupina MEWA obratu 489 milionů eur. Společnost MEWA byla založena roku 1908 a v současnosti se jedná o přední firmu působící v oblasti textilního managementu. Roku 2011 byla porotou pod vedením
Berlínského profesora ekonomie Bernda Venohra vybrána do skupiny vůdčích značek na německém trhu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *