16.01.2013 | 01:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pro ochranu sluchu a dýchacích cest

U určitých skupin povolání jsou sluch a dýchací cesty velmi namáhány a vystaveny nejrůznějším rizikům. Z tohoto důvodu si tyto tělesné partie zaslouží také zvláštní ochranu při provádění nebezpečných prací. Lze tak předejít vážným úrazům.

V posledních letech prošly ochranné pomůcky v této oblasti dynamickým rozvojem. Jeho výsledkem jsou nově vyvinuté materiály, vylepšený komfort nošení nebo jednodušší manipulace s OOP a pomůckami na ochranu zdraví při práci. MEWA nabízí pro každou nebezpečnou situaci širokou paletu produktů na ochranu hlavy, zraku, sluchu a dýchacích cest. Každý zaměstnavatel tak dnes může účinně chránit své zaměstnance před škodlivými vlivy, a tímto způsobem rozsáhle zajistit bezpečnost na pracovišti.

Ochrana sluchu je ochranou zdraví

Hluk při práci je nepříjemný a nebezpečný, dopady na zdraví bývají často podceňovány. Zhoršuje koncentraci a zvyšuje chybovost. Kromě toho může trvalé působení hluku vést k poškození sluchu a zdraví. Kupříkladu chronické bolesti hlavy se mohou dostavit již od hladiny hluku na úrovni 80 dB. To je hluk produkovaný kotoučovými pilami, frézami nebo příklepovým kladivem. Ať již jde o obyčejné špunty do uší, kapslová sluchátka, nebo ucpávky do uší se třmenem: sortiment společnosti MEWA na ochranu sluchu je přesně uzpůsoben požadavkům jednotlivých pracovních oblastí a hlukové zátěže.

Nabrat vzduch díky správnému respirátoru Jedovaté plyny, žíravé páry či jemný prach patří v řadě oborů bohužel k pracovní rutině. Nároky uživatelů na moderní respirátory jsou různé. Vyžaduje se totiž neomezený výhled, co nejnižší odpor pro dýchání, účinná filtrační technologie a jednoduchá manipulace. To vše při zajištění maximální bezpečnosti. Výběr správného respirátoru proto přispívá k minimalizaci řady rizik a nebezpečí. Při nesprávném použití totiž může dojít dokonce k ohrožení života. Jako dobře profilovaný poskytovatel služeb nabízí MEWA široký program skládacích nebo tvarovaných respirátorů či celoobličejových masek, které jsou vhodné i pro ty, kdo nosí brýle. Specialisté společnosti MEWA vám samozřejmě ve všech otázkách týkajících se výběru vhodného respirátoru kvalifikovaně poradí.

MEWA Textil-Management Společnost MEWA se svými 42 pobočkami zásobuje podniky po celé Evropě pracovním a ochranným oblečením, čisticími utěrkami pro průmyslové využití, rohožemi a výrobky pro bezpečnost práce. O více než 160 000 živnostníků, řemeslníků a zákazníků z oblasti průmyslu, obchodu nebo gastronomie se stará 4 300 zaměstnanců. Roku 2011 dosáhla skupina MEWA obratu 489 milionů eur. Společnost MEWA byla založena roku 1908 a v současnosti se jedná o přední firmu působící v oblasti textilního managementu. Roku 2011 byla porotou pod vedením
Berlínského profesora ekonomie Bernda Venohra vybrána do skupiny vůdčích značek na německém trhu.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down