22.05.2012 | 06:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pro efektivní a ekologické čištění

První dubnové pondělí převzali pracovníci akciové společnosti Pražské služby dvanáct nových komunálních vysavačů belgického výrobce Glutton. Stroje předali zástupci výhradního dovozce techniky této značky do České republiky, společnosti HAITECO CZ, s. r. o.

Pražské služby tak nyní disponují 24 kusy těchto výkonných a spolehlivých komunálních vysavačů, a to jak ve verzi s benzínovým motorem, které si podnik pořídil již dříve, tak současnými stroji s bateriovým pohonem.

Bez hluku a prachu

Vysavače Glutton pomáhají Prahu zbavovat odpadků, psích exkrementů a dalších nečistot. Nové stroje s bateriovým pohonem neprodukují žádné emise, neobtěžují Pražany a návštěvníky metropole České republiky hlukem ani vysátým prachem, protože veškerý nasátý vzduch je filtrován jemným a účinným filtrem.
Pokračuje tak obchodní spolupráce mezi Pražskými službami a společností HAITECO CZ, která je dodavatelem nejen ekologicky šetrných a výkonných vysavačů Glutton, ale i unikátních zametacích strojů Dulevo, které jsou Pražským službám dodávány s pohonem na CNG. Tento model, konktrétně Dulevo 5000 Zero Emisions, vyniká díky kombinaci mechanického a sacího systému vysokou účinností při zametání.
„Zmíněný ojedinělý systém je doplněn filtrem na výstupu vzduchu, který velmi účinně odfiltruje i ty nejmenší prachové částice. Na rozdíl od pouhého označení PM 10, které je vidět i na strojích jiných výrobců, stroje Dulevo částice PM 10 skutečně zachytí, a to z více než 99 %. Účinnost filtrace částic PM 2,5 je 90%!“ řekl nám Marek Zábrodský z firmy HAITECO CZ.

Na malé i velké nečistoty

Jak nám vysvětlil dále, zametací stroje Dulevo vybavené mechanickým sacím systémem jsou schopné zamést i velmi objemné nečistoty, jako například krabice, lísky od zeleniny a ovoce, které zůstávají na tržnicích, nepořádek po oslavách nebo sportovních zápasech…
Současně ale vysávají i ten nejjemnější prach a jak již bylo zmíněno, prakticky žádný nevracejí do ovzduší. Předností tohoto systému je ale mnohem víc, stroje pracují velice rychle a jsou schopné zametat bez zkrápění vodou a neprášit. Lze s nimi tedy pracovat i za mrazu nebo v období inverze. Zdůraznit je třeba velice nízkou hladinu hluku, který by obtěžoval okolí.
Společnost HAITECO CZ tak přináší na český trh techniku, která je jednoznačně přínosem k řešení prašnosti a čistoty v našich městech a je z již zmíněných důvodů vhodným řešením pro naše města a obce.

Univerzální výkonné stroje

Dalšími, na českém trhu velmi úspěšnými produkty, jsou univerzální komunální nosiče dánského výrobce Nilfisk-Egholm, Egholm Park Ranger 2150 a Egholm City Ranger 2250.
„Tyto stroje si získaly na tuzemském trhu zákazníky především díky univerzálností, která umožňuje jejich využití po celý rok, svojí výjimečnou obratností a průchodností ve spojení s takovým výkonem, který by u stroje této velikosti málokdo očekával. Výkonný zametací systém, sekačka se sběrem, který nemá problém ani s mokrou trávou, mulčovací nebo cepová sekačka, kompletní výbava pro zimní údržbu a mnoho dalších nástaveb, to jsou důvody, pro něž se tyto stroje staly volbou několika desítek zákazníků v celé České republice,“ doplnil Marek Zábrodský a pokračoval: „Je třeba zmínit také bezkonkurenční systém výměny nástaveb, který umožňuje během několika desítek sekund předělat zametací stroj na sekačku se sběrem.“

Podpora prodeje, rychlý servis

Portfolio komunálních strojů společnosti HAITECO CZ by se neobešlo bez náležité podpory ve formě poradenství a především rychlého operativního servisu po celém území republiky a dodávek originálních náhradních dílů a spotřebního materiálu podle požadavků zákazníků.
Nespornou výhodou je schopnost firmy HAITECO CZ předvést menší stroje přímo u zákazníků, kteří si tak mohou techniku vyzkoušet v reálných podmínkách, ve nichž bude pracovat a současně s budoucí obsluhou. Podrobnosti najdete na internetových stránkách firmy www.haiteco.cz.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down