Pro čisté životní prostředí

Zametací technika není určena pouze pro odmetání nebo sběr nečistot na chodnících nebo komunikacích po celý vegetační rok, ale čím dál více nachází své uplatnění i v zimních měsících v oblastech s nízkým úhrnem sněhových srážek a při úklidu menších množství čerstvé sněhové pokrývky. Po zimních měsících je rovněž důležité a nutné uklidit zbytky inertních materiálů.

V průběhu dalšího roku není v podmínkách měst a obcí o úklid nečistot nouze. Ať už pravidelné zametání chodníku po sečení trávy, na podzim úklid listí i pravidelný úklid prachu se současným skrápěním pro snížení prašnosti. Další skupinou potřebující údržbu jsou průmyslové nebo stavební prostory a areály.
Důležitými parametry dobrého zametače jsou pracovní záběry, průměry kartáče, typy směsi kartáče, široká škála příslušenství a možností agregací pro různé druhy činnosti. V tomto směru má firma Tuchel určitě co nabídnout.

Něco málo z historie

Firma Tuchel Maschinenbau GmbH byla založena v roce 1991 jako firma zpracovávající plech.
V roce 1994 převzala firma výkresová práva firmy Schulte Maschinenbau GmbH ze města Salzbergen a s tím i spojené více jak 20-ti leté zkušenosti z výroby a prodeje zametací techniky. Již o rok později v roce 1995 byla vytvořena nová prodejní síť pro zametače a radlice.
Díky trvalému nárůstu obratu a kontinuálnímu rozšiřování produktové palety bylo nutné v roce 1997 vystavět novou výrobní halu o ploše 1500 m² v průmyslové zóně rovněž ve městě Salzbergen. Již v roce 1999 bylo nutné tuto halu rozšířit o dalších 1500 m². Důvodem byla velká úspěšnost nových produktů jako například zametacího stroje Profi a dále byly v roce 2003 k životu uvedeny další prostory pro zpracování plechu o velikosti 3000 m².
V průběhu let se firma Tuchel vypracovala do čistého tzv. Full-Liner producenta v sektoru závěsných nářadí. Dnes tvoří produkční prostory firmy o ploše zhruba 6000 m² a k tomu patří zhruba 240 m² kancelářských prostor. Ve firmě pracuje více jak 55 vysoce kvalifikovaných zaměstnanců. Roční produkce činí více než 3000 strojů. V současnosti je firma Tuchel největším výrobcem zametacích kartáčů v Německu. Jak bylo již nastíněno, firma Tuchel není jen výrobce zametacích kartáčů, ale i sněhových radlic a speciálních nosičů pro živočišnou výrobu a speciálního kolového nakladače, který najde své uplatnění ve většině odvětví služeb jako je stavebnictví, průmysl, zemědělství a v neposlední řadě i v komunální sféře.

Široké spektrum zametačů Tuchel zahrnuje 12 modelových řad pro následující sféry:
Zemědělství – Simplex, Kompakt, Eco, Plus, Profi
Stavebnictví a průmysl – Plus, Profi, Profi Gigant, Ideal, Exclusiv, Big
Komunál a zahradnictví – Simplex, Kompakt, Eco, Plus, Profi
Privátní sféra – ruční motorové kartáče s pojezdem – HKM, Radial

Simplex – jak již název napovídá jde o stroj s jednodušší konstrukcí. Pohon od vývodové hřídele, průměr kartáče 400mm. Pracovní záběry 120 /135 /150 cm, včetně závěsu.
Příplatkové příslušenství: zásobník pro sběr nečistot, hydropohon, postranní přimetací kartáč, hydraulické natáčení nebo vysypávání zásobníku.

Kompakt – robustní konstrukce zametače jej předurčuje k ideálnímu využití v agregaci s komunálními traktory nebo nosiči. Pohon od vývodové hřídele, průměr kartáče 520 mm. Pracovní záběry 135/150/175 cm.
Příplatkové příslušenství: hydropohon, závěs dle nosiče, zásobník pro sběr nečistot, postranní přimetací kartáč, hydraulické natáčení nebo vysypávání zásobníku, třetí opěrné kolo, skrápěcí zařízení.

Eco – nejrozšířenější, jednoduchá a spolehlivý stroj pro zemědělské a komunální využití. Pohon hydromotorem, průměr kartáče 520mm. Pracovní záběry 150/180/230 cm.
Příplatkové příslušenství: závěs čelní, zadní na paletizační vidle, zásobník pro sběr nečistot, postranní přimetací kartáč, hydraulické natáčení nebo vysypávání zásobníku, třetí opěrné kolo, mechanický pohon.

Plus – ideální komunální zametač pro běžné úklidové práce. Pohon hydromotorem, průměr kartáče 560 mm. Pracovní záběr: 120/135/150/165/200/230/260/290 cm.
Příplatkové příslušenství: široká škála závěsu, zásobník pro sběr nečistot, přimetací kartáč, uvnitř uložený motor, hydraulické natáčení nebo vysypávání zásobníku, skrápěcí zařízení, mechanický pohon, 3-tí opěrné kolo, regulační ventil, klapka zásobníku umožňující plnění o 30% více.

Profi – robustní zametač určený pro náročné pracovní podmínky. Pohon hydromotorem, průměr kartáče 600 mm. Pracovní záběr: 180/200/230/260/290 cm.
Příplatkové příslušenství: uchycení na kolové nakladače, velký zásobník pro sběr nečistot, přimetací kartáč, uvnitř uložený motor, hydraulické natáčení nebo vysypávání zásobníku, skrápěcí zařízení 200litrů, mechanický pohon, 3-tí opěrné kolo, regulační ventil.

Profi Gigant – zametač pro nejnáročnější podmínky, těžké stavebnictví a průmysl. Pohon dvěma hydromotory, průměr kartáče 800 mm speciální konstrukce pro hrubé nečistoty. Pracovní záběr 260/290/320/350 cm.
Příplatkové příslušenství: uchycení na kolové nakladače, velký zásobník pro sběr nečistot, včetně vyprazdňování a opěrných kol, přimetací kartáč, hydraulické natáčení, skrápěcí zařízení 400litrů.

Ideal 650 – speciální zametač pro provozy s nároky na nízkou prašnost. Zařízení je vybaveno speciálním zakrytováním pro eliminaci prašnosti včetně zásobníku a hydr. vyprazdňování. Pohon hydromotorem, průměr kartáče 650 mm. Pracovní záběr 130/150/180/210/240 cm.
Příplatkové příslušenství: závěs na paletizační vidle, přimetací kartáč, skrápěcí zařízení 200litrů, regulační ventil. Možnost vlastní nezávislé hydrauliky a pohon benzínovým motorem.

Big – speciální zametač pro smykem řízené nakladače. Vysoce dimenzovaný robustní zásobník nečistot s uvnitř uloženým hydro motorem včetně regulačního ventilu. Průměr kartáče 600 mm. Pracovní záběr 120/150/165/180/210 cm.
Příplatkové příslušenství: přimetací kartáč, skrápěcí zařízení 200 litrů, možnost vyztužení dna lžíce pancéřovou ocelí.

HKM – ruční zametací stroj se spalovacím benzínovým motorem a pojezdem pro privátní využití . Průměr kartáče 330 mm. Možnost natáčení kartáče.
Příplatkové příslušenství: zásobník pro sběr nečistot, sněhová radlice, sněhové řetězy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *