21.05.2018 | 06:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pro celoroční údržbu a opravy komunikací

Především v oblastech odpadů, údržby komunikací, zeleně, veřejného osvětlení, čištění města i dalších činnostech podniká akciová společnost Technické služby Karviná. Kromě toho se na území statutárního města Karviná podílí na organizaci a zabezpečení kulturních, sportovních a společenských akcí konaných ve městě. Její prioritou jsou realizace prací zejména pro město Karviná, ale své služby nabízí i dalším subjektům.

Jedním ze strojů, které firma využívá při údržbě komunikací a jejich okolí, je komunální nosič Bonetti F100X. Vozidlo kategorie N1 s pohonem kol 4 x 4 je využíváno celoročně jak při zimní údržbě se sněhovou radlicí a sypačem, tak v letních měsících v agregaci se sklápěcí korbou.

Při pořizování komunální techniky vždy vybíráme multifunkční zařízení, jelikož musíme dbát na efektivitu investic. Námi zakoupené vozidlo Bonetti je u nás používáno k zimní údržbě, k čemuž máme i příslušné nástavby a mimo zimní období jej používáme pro návoz sypkých hmot při opravách komunikací, případně jiných opravách, jako jsou výspravy chodníků, obnova dětských pískovišť a podobně,“ řekl úvodem ředitel akciové společnosti Technické služby Karviná Ing. Zbyněk Gajdacz.

Vozidlo Bonetti zaujalo své budoucí uživatele svými kompaktními rozměry, které jej předurčují pro práci v městském provozu. „Nosič tak vhodně doplnil dosud využívaný strojový park větší techniky. Zakoupili jsme jej v roce 2014 a od počátku pracuje celoročně. Obecně pracujeme na jednu směnu, ale v sezóně (mimo zimu), zpravidla v přesčasech v režimu 1,5 směny. V zimě je v době pohotovostí stroj připraven k nasazení 24 hodin denně podle vývoje počasí,“ popisuje Zbyněk Gajdacz využití nosiče.*

Více v časopisu Komunální technika 5/2018.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down