27.05.2016 | 08:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pro běžné i méně obvyklé aplikace

O tom, že škatulata v podobě značek techniky pro města a obce a jejich dodavatelů se poměrně svižně a často hýbou, informujeme na stránkách Komunální techniky pravidelně. Výjimkou nejsou ani jihokorejské traktory Branson, které více než rok – tedy poměrně krátkou dobu – zastupuje v České republice firma Bonas, s. r. o.

Nejen kvůli jedné zajímavé agregaci jako šité pro červnové téma měsíce jsme se sešli s produktovým manažerem pro traktory Branson a příslušenství Ing. Ondřejem Našincem z Bonasu. Branson vyrábí čtyři modelové řady traktorů ve výkonech od 21 do 74 k.

Ing. Pavel Staňa si pořídil Branson model 5025 R s motorem o výkonu 47 koní, který si nechal dovybavit jednoduchou – spartánsky vybavenou, ale cenově výhodnější a co je podstatné – i vytápěnou kabinou. V příslušenství byl i originální Branson nakladač, který vyrábí firma ke každé řadě traktorů. V ceně byla také standardní lžíce na sypké materiály. Dodejme, že nakladače mohou být s paralelogramem či bez něj či s rychloupínáním, a to nejen značky Branson, ale i Stoll.

Vzadu je agregovaný podkop od italské firmy Tifermec, která vyrábí toto příslušenství s šířkou rámu – tedy pracovním rozsahem – od jednoho do dvou metrů pro traktory o výkonu od 15 k. U větších podkopů je samozřejmostí posuvný rám s blokováním. Dosah ramene začíná na dvou metrech a končí na 5,1 m u podkopů pro traktory o výkonu od 70 k. Pavel Staňa má typ L 22 s šířkou rámu 1,6 m a dosahem 3,05 m.*

Více v časopisu Komunální technika 6/2016

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down