09.07.2013 | 12:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Příkopové sekačky dostupné každému

Není tomu ještě tak dávno, co příkopovými sekačkami disponovaly povětšinou provozy správy a údržby silnic nebo specializované komerční organizace a smluvně zajišťovaly činnosti spojené s údržbou zelených ploch na místech nedosažitelných běžnou technikou.

Bylo tomu tak jednak kvůli cenám příkopových sekaček, které rozhodně nebyly dostupné každému a ekonomický provoz byl pouze tam, kde mohla být v sezóně tato technika plně vytížena. Druhým důvodem byly požadavky na nosič. Příkopová sekačka jako pracovní nářadí agregované k traktorům musí být podle svých rozměrových a hmotnostních parametrů spojována s adekvátními nosiči, aby byl zajištěn její soulad v provozu, bezpečnost práce a trvanlivost samotných strojů. Ne všechny menší provozy dnes disponují velkými traktory nebo si je už ani pořizovat nechtějí z logického důvodu úspory provozních nákladů.

S širokým sortimentem

Všem zájemcům o příkopové sekačky, kteří nepotřebují mít tyto stroje v provozu každý den nebo potřebují za účelem sečení zeleně podél silnic, údržby břehů a příkopů vybavit menší a lehčí nosiče, vychází vstříc tradiční italský výrobce Frontoni.
Firma, která jinak vyrábí i plně profesionální stroje s dosahem až 10,5 metru, nabízí ve svém bohatém sortimentu hned několik modelových řad, které zaujmou vynikajícím poměrem ceny a výkonu a především možností agregovat tyto sekačky na nosiče mnohem nižších hmotností, než jsme tomu dříve byli zvyklí. To vše při vysokém standardu kvality a provozem osvědčené odolnosti.

Lehká váha pro malé nosiče

Řada Frontoni Butterfly je ideálním a v mnoha případech jediným řešením, jak k činnostem sekání příkopů využít malotraktory už od hmotnosti 550 kg. V této kategorii rozhoduje opravdu každý kilogram a lehká konstrukce sekaček Butterfly šetří i samotný traktor proti nadměrnému opotřebení v provozu. Dosahy ramen jsou 1700, 2500, 3000 a 3500 mm.
Tyto sekačky jsou velmi oblíbené zvláště obecními úřady, neboť se skvěle hodí ke kompaktním malotraktorům, kterými se obce začaly hojně vybavovat poté, co vešel v platnost tzv. chodníkový zákon.
Ve prospěch ekonomiky
Frontoni Elite to je řada sekaček s dosahy 3600, 4200 a 4700 mm. Zde se tedy dostáváme k nejžádanější kategorii strojů s dosahem kolem 4,5 metru. Frontoni Elite je jednoznačným kandidátem na nejekonomičtější a pro agregaci nejuniverzálnější příkopové rameno, které zvládne práci v těchto vzdálenostech.
Takový stroj lze spojit s traktorem o hmotnosti 2 tun, kterých za posledních pár let v inventářích obcí a měst notně přibylo. Výhodou tedy je, že právě i tyto menší traktory ve spojení s rameny Elite obstarají potřebné činnosti.

Pro podniky služeb

Velmi oblíbenými stroji v podmínkách, kde už disponují „dospělejším“ nosičem a požadují náročnou práci s komfortem automatického jištění proti překážkám, jsou pak stroje Frontoni Fox Profi. Při dosahu 4 až 5,7 metru našli zástupci této řady uplatnění i u subjektů, které poskytují sečení jako služby.
Kvalita a odolnost výrobků této řady tak byla náležitě prověřena intenzivním nasazením. Právě od komerčních zákazníků přicházejí pozitivní ohlasy na čelní agregace, které zlepšují kontrolu nad strojem a pracovní činnosti tak činí rychlejší a efektivnější.

Vstříc náročným klientům

Opačný pól nejnáročnějších zákazníků se specifickými požadavky se daří uspokojovat výrobky dalšího italského producenta – firmy Femac. Výrobce populárních bagrovacích zařízení Moris spojovaných s traktory vyrábí pod stejnou značkou také příkopové sekačky, které disponují v tom nejextrémnějším provedení pracovním dosahem až 20 metrů.
U uživatelů, především vodohospodářských podniků starajících se o povodí řek, se osvědčily stroje řady Moris Doc s dosahy 6,5 až 9 metrů, teleskopickým ramenem, předsazeným pracovním adaptérem a plynule nastavitelnou výškou sečení přímo z místa řidiče. Tato technika prokázala vysokou výkonnost při sečení porostů na březích řek.
Pečlivý výběr se vyplatí
Šíře nabídky příkopových sekaček je dnes taková, že lze tímto typem stroje vybavit každý nosič. Na rozdíl od mnoha jiných příslušenství je rozhodování o pořízení typu příkopového ramene leckdy testem soudnosti a představy o desetimetrovém dosahu na malotraktoru je třeba konfrontovat s realitou a fyzikálními zákony.
Tu správnou agregaci a technické parametry je třeba hledat u kvalifikovaného prodejce s dostatkem zkušeností. Příkopovou sekačku tedy doporučujeme vybírat dvakrát pečlivě!

Popisek:

Příkopová ramena lehké konstrukce Frontoni Butterfly lze agregovat s malotraktory již od hmotnosti 550 kg

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down