19.04.2017 | 10:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Přidaná hodnota je návnadou pro mladé

Jak zaujmout dnešní mladou generaci pro práci v technických nebo komunálních službách? Nad touto otázkou se zamýšlí nejeden personalista, a nápady, které se dají zrealizovat, nejsou zrovna četné.

Je třeba konstatovat, že práce v tomto odvětví není vždy brána jako nejvýhodnější či lákavá. Co se týká manuální zručnosti, není příliš náročná, nicméně může být těžká a někdy je toto potřebné povolání neprávem odsuzované pro předsudky, že v něm působí lidé méně uplatnitelní na trhu práce. Víme dobře, že tomu tak dávno není, přesto se stále nedaří při náboru motivovat mladé lidi a nadchnout je pro toto zaměstnání v oboru.

S komfortní obsluhou

S využitím nových technologii a aplikací, pomocí nichž je možné vyhnout se těžké manuální práci, se přímo nabízí potřeba zkonstruovat a vyladit strojní zařízení tak, aby byla pro mladého člověka práce spíše zábavou a aby pocit z ní, kterou vykonává za pomoci moderního stroje, se stal prestižní pro něj i pro jeho okolí. Přitom není ani tak důležité, kolik koní má stroj pod kapotou a jestli čerpadlo nebo hydromotor je radiální nebo axiální.

Zaměstnanci se většinou zajímají jen o komfort, v jakém budou pracovat, jestli má kabina klimatizaci s rádiem nebo USB nabíječku pro smart telefon. Pokud chceme přilákat uchazeče o práci do těchto oborů, je nutné „nové“ požadavky dříve či později uspokojovat.

Pochopitelně, že hlavním úkolem multifunkčního nakladače je nakládání a manipulace s materiálem a až poté se nabízejí ony benefity v podobě nejrůznějších přídavných zařízení, která přesahují hranici sta druhů. Přesto a právě proto je vhodné zdůraznit jednoduchost obsluhy stroje DAPPER. S vybavením digitálních displejů a systémem ovládání se výrazně přibližuje zábavě, které dnes říkáme PlayStation, jež mladá generace tak dobře zná.

Benefity zaručují úspěch

I proto výrobce vyvinul u nakladače a přídavného zařízení ovladače – joysticky (snímek), aby zjednodušil a zpříjemnil práci při jejich obsluze, například sekání a sběru trávy, nakládání, skládání, odvozu, štěpkování, vysávání, frézování starých pařezů a asfaltu, zametání, ostříhání keřů a stromů, vrtání nebo kopání například s možností si u toho dobíjet telefon.

Podnik VOP CZ, s. p., při výběru stroje nabízí další výhodu, a to možnost volby vlastní barvy v odstínech RAL, aby se DAPPER co nejlépe zařadil do parku techniky příslušné organizace.

Úspěch českého nakladače na trhu a jeho oblíbenost jsou dány především zkušeností a kvalitou služeb prostřednictvím zástupců VOP CZ po celém území České republiky a rovněž možností stoprocentního zajištění náhradních dílů připravených ve výrobním závodě v Šenově u Nového Jičína.*

(Více v Komunální technice 4/2017)

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down