18.02.2019 | 09:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Při zimní údržbě chodníků se osvědčil traktor

Od zániku městských technických služeb zajišťují zimní údržbu chodníků, místních komunikací a průjezdních úseků silnic a dalších veřejných prostranství v majetku města Třebíče pověřené osoby. Město Třebíč je rozděleno na dvě části – sever a jih, jejichž dělící linií je řeka Jihlava. V severní části zajišťuje zimní údržbu na základě smlouvy o čištění a zimní údržbě místních komunikací a ostatních ploch v majetku města Třebíče firma Miroslav Sochor – Čikom.

Základní povinností osoby pověřené správou místních komunikací je zajistit včasnou přípravu na zabezpečení prací spojených se zimní údržbou. Zimní pohotovost trvá pět měsíců a během tohoto období je nutné zmírňovat a odstraňovat závady ve sjízdnosti a schůdnosti s přihlédnutím k ekonomickým možnostem vlastníka místních komunikací. Za tímto účelem se rozhodla před letošní zimní sezónu firma Miroslav Sochor – Čikom doplnit a rozšířit potřebný technický park.

„Při zimní údržbě se staráme zhruba o polovinu města Třebíče a s touto činností jsme začali již v minulé sezóně. K dispozici máme k tomuto účelu velký sypač a nosiče nářadí. Na zimní úklid chodníků jsme měli zapůjčený multifunkční nosič Hako s čelní sněhovou radlicí a sypačem, v letních měsících nám tento stroj pomáhal při zametání v rámci blokového čištění. Právě pro zametání je prioritně určen a odváděl velmi dobrou práci, ale na zimní úklid jsme hledali pro letošní sezónu jinou vhodnější variantu. Nakonec jsme se rozhodli pro traktor s potřebnými pracovními adaptéry. Po úvaze jsme vybrali model New Holland Boomer 25 s čelní šípovou sněhovou radlicí Matev a válečkovým sypačem SRM-VP 150 L stejné značky,“ říká vedoucí úseku technických služeb společnosti Čikom Martin Janata a dodává: „Traktor včetně pracovních adaptérů dodala firma Agrotec, jejíž prodejní a servisní středisko sídlí v nedaleké Trnavě. Servisní zázemí vzdálené zhruba čtyři kilometry je nespornou výhodou.“*

Více v časopisu Komunální technika 2/2019.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down