16.07.2018 | 01:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Při údržbě městské zeleně kladou důraz na ekologické aspekty

V roce 1995 byla zastupitelstvem města založena příspěvková organizace Veřejná zeleň města Brna. Jejím úkolem je od počátku především údržba významných městských parků a stromořadí, ale zabývá se též řadou doplňkových činností, ke kterým využívá profesionálně vybavený strojový park. V posledních letech je při obměně techniky kladen zvýšený důraz na ekologické aspekty provozu. Proto se v brněnských parcích začala objevovat užitková vozidla na elektrický pohon.

Momentálně organizace využívá celkem pět elektromobilů. Dva nejnovější byly pořízeny s podporou  Státního fondu životního prostředí České republiky a Ministerstva životního prostředí ČR v rámci programu Ekomob (čistá mobilita).

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

„Prvním užitkovým elektromobilem bylo vozidlo Mega, které jsme pořídili v roce 2014. Pracuje především při údržbě parku Špilberk, kde sváží nejen odpadky, ale i další materiál, jako jsou například větve z prořezávek a podobně. Poté následoval nákup dvou starších repasovaných golfových vozidel využívaných při svozu materiálu a údržbě parků. Nejnovější dva elektromobily značky Goupil G5 a G4  u nás pracují přibližně půl roku,“ shrnuje zastoupení elektromobilů ve strojovém parku technický pracovník VZMB František Hauer.*

Více v časopisu Komunální technika 7/2018.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down