14.10.2021 | 06:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Prezentace traktorů ve znamení nových emisních norem

V rámci 42. ročníku celostátní kontraktační výstavy a předvádění zemědělské techniky Den Zemědělce se v polovině září uskutečnily v Kameni na Pelhřimovsku Dny zahradní a komunální techniky. O tom, že zemědělská a komunální technika mají k sobě leckdy blízko, není pochyb. Žací i čisticí technika najde uplatnění v obou oborech a totéž platí o rozmanitých modelech a systémech dopravní techniky, nosičích a především traktorech. Prakticky všichni výrobci traktorů nabízejí jak modely vhodné pro zemědělské využití, tak i stroje, které nacházejí uplatnění v komunálních službách. Ani značka New Holland, kterou na tuzemském trhu zastupuje společnost Agrotec, není v tomto ohledu výjimkou.

Od začátku letošního roku je možné vyrábět pouze stroje splňující přísné emisní normy Euro 5. Tato povinnost se nevyhnula ani výrobcům menších traktorů. V Kameni se tak objevila řada nových modelů.

 

Traktor s širokými možnostmi využití

Nový traktor New Holland Boomer 55, jehož čtyřválcový motor s filtrem a větším chladičem normu Stage 5 splňuje, nabízí kombinaci jednoduché obsluhy, efektivity a komfortu. Je vybaven originální kabinou a novými funkcemi a technickými prvky zajišťujícími obsluze veškeré pohodlí (klimatizace, topení, plochá podlaha bez středového tunelu). Modely vybavené hydrostatickou převodovkou jsou vybaveny funkcí EZ-speed, která koordinuje pedál pro jízdu vpřed s otáčkami motoru. Při zapnutí funkce EZ-speed tak obsluha může řídit otáčky motoru pouze pedálem, i když ruční plyn zůstává na minimu, což ještě více zjednodušuje práci obsluhy. Další novinkou a užitečným bezpečnostním prvkem je možnost automatického vypnutí vývodového hřídele při zvednutí připojeného nářadí zadním závěsem traktoru. Upraven je rozvod hydrauliky umístěný pod pravými dveřmi. Ventily umožňují pohodlné připojení čelního nakladače, sněhové radlice a dalšího nářadí agregovatelného do čelních ramen. K dispozici je i mezinápravový vývodový hřídel vhodný pro zapojení středového systému sečení.

V případě traktorů Boomer může u modelů s označením 35, 45 a 55 uživatel volit mezi synchronizovanou mechanickou převodovkou a hydrostatickým systémem pojezdu. Zájemci přitom mohou vybírat z nabídky modelů od výkonu 25 do 57 koní.

Díky uvedeným vlastnostem je použití traktorů Boomer opravdu široké. Uplatní se při letní i zimní údržbě veřejných ploch nebo areálů, sečení, v dopravě a dalších pracích spadajících do povinností komunálních služeb.

„V příští sezóně by se měl na trhu objevit menší kompaktní model New Holland Boomer 25 s možností využití originálního čelního sečení a nakladače. K dispozici bude i verze s kabinou,“ upozornil Mgr. Leo Čermák, produktový manažer pro komunální techniku společnosti Agrotec.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down