Prezentace nosičů v plném celodenním zápřahu

Na pomezí katastrů pražské Velké Chuchle a Slivence uspořádala začátkem února společnost Hanes předváděcí akci, v jejímž průběhu se prezentovaly v plném výkonu dva modely nosičů z produkce italské společnosti ENERGREEN. Dva dny zde pracovaly dálkově řízené stroje, v praxi již osvědčený multifunkční nosič nářadí RoboMAX a letošní novinka, model RoboMIDI.

 Úkolem obou strojů byla údržba svažitého pozemku porostlého náletovými dřevinami. Nešlo pouze o krátkou ukázku jejich schopností, jak to většinou v případě prezentací techniky bývá. Oba stroje dokonale prověřilo jejich celodenní nasazení a je třeba zdůraznit, že výsledky jejich činnosti splnily očekávání. Technika pracovala s rezervou a zvládla by i podstatně náročnější pracovní podmínky.

Svahový nosič do nejtěžších podmínek

Robustní dálkově řízený multifunkční nosič nářadí RoboMAX s výkonem motoru 56 kW je nejvýkonnějším typem v nabídce značky ENERGREEN. Jde o stroj na pásovém podvozku speciálně vyvinutý pro likvidaci náletových dřevin. Touto činností ovšem možnosti jeho nasazení nekončí, může být agregován s deseti různými druhy pracovních adaptérů. V praktických ukázkách se nosič představil s mulčovací hlavou s pevnými noži vhodnou pro likvidaci náletových dřevin, ale k dispozici je i pracovní adaptér vhodný pro mulčování travních porostů, pařezová fréza, štěpkovač, sněhová fréza a další nářadí zaručující celoroční využitelnost výkonného nosiče. Velice dobře ovladatelný stroj pohodlně zvládá pohyb i v náročném terénu a lze jej díky sníženému těžišti využít bez omezení i ve svazích se sklonem až 55 stupňů. Proto je vhodný pro údržbu okolí silnic a dálnic, vodních toků a železničních náspů. Jeho doménou může být údržba obtížně dostupných lokalit (např. pod vedením vysokého napětí). K jeho pohybu a bezpečnému provozu přispívá pásový podvozek s volitelným typem pásů i intuitivní řešení dálkového ovládání pomocí joysticků. Dosah ovladače umožňuje obsluhující osobě zvolit si takové stanoviště, které zcela eliminuje riziko úrazu v případě převrácení stroje.

Zlatá střední cesta

Od letošní sezóny rozšiřuje nabídku vyráběných modelů nosič RoboMIDI. Je určený zájemcům, pro které je model RoboEVO málo výkonný a naopak RoboMAX příliš velký a těžký. Stroj s výkonem motoru 60 koní a svahovou dostupností 55 stupňů disponuje technickými vlastnostmi výkonnějšího modelu s totožným systémem řízení a ovládání. Bez problému drcení náletových dřevin až do průměru 10 cm. Jeho využitelnost je tedy díky možnosti připojení deseti variant pracovních adaptérů obdobná jako u modelu RoboMAX a zajímavá je i výkonnost tohoto stroje menších rozměrů. Srovnatelná je i robustnost a ochrana stroje se dvěma integrovanými ochrannými rámy a posílenou ochranou chladiče. Dálkově řízený multifunkční nosič tak zvládá práci i v opravdu náročných podmínkách.*

1 - Robustní multifunkční nosič nářadí RoboMAX je nejvýkonnějším dálkově řízeným modelem v nabídce značky ENERGREEN

2 – Zpracování náletových dřevin nedělalo stroji vůbec žádný problém

3 – Model RoboMIDI je letošní novinkou mezi dálkově řízenými nosiči ENERGREEN

4 – Nosič RoboMIDI zvládá zpracování náletových dřevin do průměru 10 cm. Pracovat může s deseti variantami agregovatelného nářadí

5 – Pozemek se během krátkého času změnil k nepoznání

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down