Prestižní ocenění pro elektrický nakladač

Kompaktní nakladač Bobcat, model T7X, je prvním strojem svého druhu, který eliminuje všechny hydraulické komponenty a má nulové emise. S výhradně akumulátorovým pohonem byl navržený tak, aby zanechával minimální uhlíkovou stopu a poskytoval tišší provoz na staveništi. Současně je však zkonstruovaný tak, aby výkonem předčil své dieselové protějšky. Toto zcela bezemisní revoluční řešení je podle zástupců výrobce připravené změnit stavebnictví.

Výrobce kompaktních stavebních strojů Bobcat obdržel vítěznou cenu magazínu Fast Company za rok 2023. Ocenění World Changing Ideas se udělují za udržitelné návrhy, inovativní produkty, odvážné společenské iniciativy a další kreativní projekty, které mění způsob, jakým pracujeme, žijeme a komunikujeme se světem.

Stroj Bobcat T7X, první plně elektrický kompaktní pásový nakladač na světě, získal od magazínu Fast Company hned několik ocenění, protože byl zvolený jako vítěz v kategorii Přeprava, stal se finalistou v kategorii Všeobecná dokonalost a obdržel čestné uznání v kategorii Severní Amerika.

„Jako vynálezci původního smykem řízeného nakladače s konvenčním pohonem máme radost, že jsme mohli navázat na naše historické dědictví a inovovat nakladače pro výzvy současnosti,“ říká Joel Honeyman, viceprezident společnosti Doosan Bobcat pro globální inovace a navazuje: „Bobcat neustále přichází s novými koncepty, navrhuje nové stroje, vyvíjí chytré technologie a přináší inovativní řešení pro dynamický rozvoj našeho odvětví.“

Letošní ocenění World Changing Ideas mají 45 vítězů, 216 finalistů a více než 300 čestných uznání. Mezi nejoblíbenější kategorie patří zdraví, klima, energie a umělá inteligence. Porota složená z redaktorů a reportérů magazínu Fast Company vybrala vítěze a finalisty z více než 2200 přihlášených projektů z oborů městského designu, vzdělávání, přírody, politiky, technologií, společenské odpovědnosti a dalších. Ceny za rok 2023 putovaly k držitelům z celého světa, od Itálie přes Singapur až po Nový Zéland.*

***

Bobcat

Od roku 1958 umožňuje Bobcat lidem dosáhnout svých cílů. Jako přední světový výrobce kompaktních strojů je tato značka hrdá na své dědictví plné inovací a pověst založenou na poskytování chytrých řešení pro nejnáročnější výzvy zákazníků. S podporou celosvětové sítě nezávislých prodejců a distributorů Bobcat nabízí rozsáhlou řadu kompaktních strojů včetně nakladačů, rypadel, teleskopických manipulátorů, kompaktních traktorů, sekaček, příslušenství, dílů a služeb a dalších strojů. V Dobříši v ČR má firma centrálu pro Evropu, Blízký východ a Afriku. Dále je tady moderní závod včetně inovačního centra a dalších významných provozů.

Další informace o společnosti Doosan Bobcat a jejích produktech: www.bobcat.com nebo www.bobcat.cz – web distributora pro ČR, společnosti Bobcat CZ, a. s.

World Changing Ideas

Jedná se o jeden z hlavních výročních programů magazínu Fast Company se zaměřením na společensky prospěšné projekty, který se snaží upozornit na hotové produkty a odvážné koncepty, jež zlepšují svět. Porota složená z odborníků z různých odvětví vybírá finalisty a vítěze a uděluje čestná uznání na základě proveditelnosti a potenciálního dopadu. Se záměrem ocenit vynalézavost a podpořit inovace upozorňuje magazín na nápady s velkým potenciálem. Pomáhá jim rozšířit jejich dosah a inspirovat tak víc lidí k tomu, aby začali pracovat na řešení problémů, které se týkají nás všech.

Úplný seznam na: www.fastcompany.com

Foto archiv/Bobcat

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down