Přepestré defilé, jako bonus novinka

Širokým portfoliem zahradní, komunální, vinohradnické a další techniky se může pochlubit SYNPRO s. r. o. z Velkých Bílovic. Loni pozvala zájemce do svého nového sídla, aby oslavila jeho otevření a deset let na trhu. Letos zde uspořádala další dny otevřených dveří.

Ač se SYNPRO profiluje především jako regionální prodejce, akční rádius má vzhledem k tomu, že působí také jako výhradní dovozce, v mnoha případech širší. Nedílnou složkou firemní činnosti je záruční i pozáruční servis techniky včetně dodávek náhradních dílů. K tomu nabízí SYNPRO údržbu zeleně nebo výstavbu vinic „na klíč“. Některé stroje má v půjčovně.

Prozíravost se vyplácí

S mnoha výrobci a dodavateli strojů, s nimiž společnost SYNPRO před deseti lety začínala, běží spolupráce úspěšně dál. Jedná se například o traktory SAME, Deutz-Fahr a Lamborghini z koncernu SAME Deutz-Fahr (SDF) Group a Yanmar. Loni se podařilo prodat těchto strojů asi pětadvacet, což tady považují za velký úspěch, na nějž chtějí navázat. V příštím roce budou k dispozici úzké modely s rovnými podlahami bez středového sloupku a motory Stage V.

Důležitou složkou portfolia firmy SYNPRO jsou žací traktory a mulčery SECO, jichž zde letos prodali více než 80 kusů. Dobře na odbyt jde především dražší technika, otevření showroomu pomohlo zvýšit i prodej lacinějších modelů. Aktuálním problémem jsou dlouhé dodací lhůty. Vzhledem k tomu, že firma SYNPRO si pevné dodávky žacích traktorů SECO u výrobce nasmlouvala se značným předstihem, zájemci o ně čekají nanejvýš dva měsíce.

Profesionál z Jičína

Zastavme se u čerstvé novinky, profesionálního žacího traktoru MP 122D od jičínské společnosti SECO, která se výrobou zahradní a profesionální techniky tohoto typu zabývá skoro 25 let. Prezentovaný stroj znamená průlom do kategorie strojů určených výhradně pro komerční nasazení.

„Cílem bylo uvést na trh lehký, subtilní, produktivní, dobře ovladatelný a ergonomický traktor s ekonomickým provozem pro každodenní několikahodinové využití zejména ve službách menších obcí nebo správců fotbalových hřišť a sportovních areálů s travnatým povrchem,“ přibližuje Martin Šíbl z firmy Seco Industries a vyzvedává přednosti novinky:

„Hlavním benefitem modelu MP 122D proti konkurenčním strojům je nízká hmotnost, která činí 680 kilogramů. Proto je náš nový traktor šetrný vůči podloží a bez obav je možné ho poslat například na fotbalová hřiště či obecní chodníky. Šikmá kapota prospívá výbornému výhledu dopředu. Po odklopení získáte optimální přístup ke všem komponentům.“

Dieselový motor Kubota o objemu 900 cm3 má výkon 25 k. Pojezd s pohonem 4 x 2 je hydrostatický se dvěma motory v zadních kolech. Žací traktor s bezpečnostním ROPS rámem a hydraulickým posilovačem řízení disponuje dvěma rychlostmi: žací (0 – 10 km/h) a přejezdovou (10 – 22 km/h). Nechybí tempomat.

Sečení s pohonem od kardanového hřídele je dvourotorové, časované, se středovým výhozovým tunelem. Šířka záběru elektricky spouštěného žacího ústrojí s lisovaným krytem, navíc chráněným ocelovou trubkou, činí 122 cm. Výška sečení se pohybuje od 1,5 do 13 cm. Výhodné, například při změně obsluhy, je, že paměť uvede žací ústrojí při jeho dalším spuštění do poslední nastavené polohy.

Zásobník s hydraulickým zvedáním má objem 600 l. Téměř dvoumetrový zdvih umožňuje vyprazdňování obsahu přes hranu kontejneru. Výrobce zkrátil dobu vysypání koše a jeho opětovného uvedení do pracovní polohy, a to už za jízdy od kontejneru, na minimum, čímž značně eliminoval ztrátové časy.

(Podrobnosti v Komunální technice 11/2021)

 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down