19.03.2016 | 03:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Předjarní den plný předsezónní inspirace

Již několik let zve firma Eurogreen CZ, s. r. o., vždy dvakrát ročně – v předjaří a na podzim – do svého sídla v Jiřetíně pod Jedlovou zájemce o bohatou nabídku techniky a služeb. Nejinak tomu bylo letos, kdy se tady o posledním zimním pátku 18. března konal další den otevřených dveří s prezentací zavedeného sortimentu i novinek.

Protože má společnost v názvu „green“, tedy „zelený“, tradičně převažovala technika pro údržbu travnatých ploch. Kromě japonských traktorů, žacích strojů a nosičů nářadí Iseki bylo k vidění při praktických ukázkách bubnové třídící síto německé provenience Zemmler, nechyběla prezentace belgických štěpkovačů a drtičů Eliet, francouzských užitkových elektromobilů Mega i vlastních produktů Eurogreen pro sportoviště i zelené plochy. Oproti loňské podzimní akci chyběl seminář, což na atraktivitě neubralo. Koncentraci většiny strojů na jedno místo využil Eurogreen ke školení svých dealerů, konanému o den dříve.

„Ryzí novinkou pro rok 2016 je malotraktor řady TLE 3200 s třístupňovou hydrostatickou převodovkou ve verzi agro, který představíme na Techagru. Protože jsme chtěli maximálně využít výrobní kapacity, vyvinuli jsme novou čelní sněhovou radlici primárně určenou pro stroje Iseki. Zatím ji vyrábíme se šířkou záběru 150 cm, ale máme schválené verze se záběrem od 130 do 180 cm. Do budoucna nevylučujeme ani výrobu dalších úchytů pro různé značky traktorů a nosičů i jiné alternativy sněhové radlice,“ řekl nám prodejce strojů Iseki Ing. Ondřej Šafránek.

Pozornost poutal užitkový elektromobil Mega E-Worker, který je na trhu ve dvou typech šasi lišících se rozvorem. Celková délka kratší verze činí 3165 mm, dlouhé 3665 mm. Na šasi lze namontovat sklápěčku, skříňovou nástavbu, nebo cisternu. Užitná hmotnost se blíží k 900 kg, maximální rychlost je 40 km/h, Dojezd na jedno nabití dosahuje podle výrobce v ideálních podmínkách 60 až 100 km – v závislosti na typu baterie. Nabíjení (ideálně noční) ze sítě 220 V trvá pět až osm hodin.

Eurogreen dále prodává bubnová třídicí síta Zemmler pro různé typy materiálů včetně kompostu. „Třídiče na svůj boom v České republice čekají. Zákon o odpadech u nás teprve přichází do praxe a pokud se bude dbát na jeho dodržování, bude mít Zemmler a další třídiče na českém trhu prostor k expandování,“ podotkl Rudolf Synek, který má na starosti techniku Zemmler.

Poslední novinku přidal na rozloučenou obchodní zástupce Eurogreenu Petr Semelka: „Od dubna spouštíme do provozu nové a přehlednější internetové stránky s lepší grafikou, interaktivní mapou prodejců a katalogy veškeré techniky s podrobnými parametry s možností stažení v pdf formátu.“

Podrobnosti v dubnovém vydání Komunální techniky

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down