08.06.2021 | 06:06

Předání jubilejního vyrobeného stroje bylo důvodem k oslavě

Nepříznivá pandemická situace letos neumožnila uspořádání tradičních březnových dnů otevřených dveří, které ve svém areálu v Heřmanově Městci každoročně pořádá společnost Agrometall. Menší setkání se podařilo uskutečnit až koncem května a byl k němu velice dobrý důvod. Desetitisící vyrobený stroj a jeho předání uživateli je určitě podnětem k oslavě. Zametač SW–S GRAND double si převzal předseda představenstva akciové společnosti AGRO ZVOLE, Ing. Pavel Šandera.

Kromě zástupců vedení pořádající společnosti Agrometall se setkání zúčastnil i starosta Heřmanova Městce Josef Kozel a další hosté. „Jsme rádi, že jsme se mohli sejít alespoň v omezeném počtu a desetitisící vyrobený stroj předat do užívání firmě, která se podílela na jeho vývoji. Již v roce 2015 zkoušeli ve Zvoli pracovat s naším tehdy vyráběným zametačem, ale nebyli úplně spokojeni. To bylo podnětem pro vývoj nového stroje se dvěma sběrnými vanami. Originální zametač SW–S GRAND vychází z osvědčené platformy úspěšných zametacích strojů KM. Na trhu se osvědčil i ve verzi s jednou sběrnou vanou, ale pro potřeby zemědělských podniků i dalších provozů, kde je třeba uklízet větší nečistoty, jsme vyvinuli a následně vyzkoušeli variantu se dvěma vanami, aby bylo čištění povrchu dokonalé. Robustní zametač s velkým průměrem zametacího kartáče si poradí při úklidu již zmiňovaných zemědělských i průmyslových areálů, na stavbách či v lomech,“ řekl úvodem jednatel společnosti Agrometall Petr Bohuněk.

Více v časopisu Komunální technika 6/2021.*