11.12.2018 | 07:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Precizní zimní údržba s efektivním provozem techniky

Od roku 2004 poskytuje společnost AWIGO služby správy a údržby budov a specializuje se především na komplexní správu logistických celků. Zajišťuje údržbu areálů a budov, zabývá se revizní činností, vykonává nutné opravy a pro majitele logistických celků obstarává i další služby. Ke správě ploch areálů neodmyslitelně patří i zabezpečení zimní údržby prostranství a komunikací. Nejinak tomu je i ve Mstěticích nedaleko Prahy, kde se firma stará o rozlehlý areál společnosti P3 Logistic Parks.

„Doplnění strojového parku jsme chtěli řešit efektivně s důrazem na možnost celoročního využití zakoupeného vozidla, jelikož dosud používaný univerzální nosič v letních měsících většinou zbytečně zahálel. Proto jsme se rozhodli pro agregaci se zimní nástavbou použít terénní vozidlo pick-up ISUZU D-MAX s pohonem 4 x 4, které bylo u nás již rok v provozu. V létě jej můžeme nadále využívat při běžné dopravě a transportu materiálu, na zimní sezónu automobil rychlou přestavbou připravíme pro zimní údržbu komunikací,“ vysvětluje zástupce společnosti AWIGO Bc. Martin Janáč.

Pro zimní sezónu je vozidlo agregováno s čelní sněhovou radlicí a rozmetadlem posypových materiálů Hilltip. „Když jsme hledali vhodné zařízení na zimní údržbu, narazili jsme na finskou značku Hilltip. Technické parametry jejích produktů nás zaujaly a po zhlédnutí praktických ukázek jsme začali pátrat, zda existuje dovozce těchto zařízení do České republiky. Generálním distributorem je firma P & L, se kterou jsme navázali spolupráci a našli vhodnou sestavu agregátů pro naše vozidlo. Tou je nakonec rozmetadlo Hilltip 550 HTS a čelní rovná sněhová radlice téže značky (model 2250-SP) s pracovním záběrem 2250 mm,“ popisuje Martin Janá.*

Více v časopisu Komunální technika 12/2018.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down