Pracovní adaptéry je třeba vybírat s rozmyslem

Společnou dvoudenní předváděcí akci uspořádaly v Dolním Bezděkově u Kladna koncem září týmy firem Mulag, Croy a Autodráb. V praktických ukázkách se představily různé kombinace sekaček, příkopových ramen a několika variant pracovních adaptérů Mulag v agregaci s traktory i dalšími typy nosičů nářadí různých velikostí a výkonů.

Praktickým ukázkám předcházela teoretická část prezentace, která může být pro zájemce o zmiňovanou techniku dobrým návodem při rozhodování o její koupi.

„Cílem prezentace, které se účastní i obchodní partneři ze Slovenska a Maďarska, je ukázat, jak fungují různé typy nástaveb Mulag a upozornit na výhody a nevýhody nabízených variant. Možností kombinací je totiž celá řada a naší prioritou je usnadnit výběr toho správného ramene a pracovního adaptéru na konkrétní traktor nebo nosič. Proto akci pořádáme společně s firmou Croy, která pracovní adaptéry Mulag importuje do České republiky a zajišťuje jejich montáž a servis na univerzální nosiče nářadí Mercedes-Benz Unimog. Spolupořádající společnost Autodráb je zase naším partnerem při montážích pracovního nářadí Mulag na traktory různých velikostí,“ vysvětlil úvodem zástupce firmy Mulag, Dr. Pavel Malý.

Řada variant pro traktorové nosiče

Základním dělením příkopových ramen a sekaček je jejich umístění na traktoru. Můžeme se setkat s čelním nářadím, mezinápravovými, popřípadě vzadu upevněnými rameny i s jejich různými kombinacemi. „Každý systém má svoje plusy i mínusy a podle možností svého využití též svého uživatele. Před pořízením by si měl budoucí uživatel zodpovědět několik zásadních otázek. Prvním krokem při výběru je přesná specifikace a množství ploch, které hodlá se strojem udržovat. Je třeba vyhodnotit časovou náročnost pracovních úkonů a té přizpůsobit výkon i množství techniky. Důležité je zvolit vhodný typ také s ohledem na charakter krajnic, četnost sloupků, svodidel a podobně, jelikož k precizní údržbě se nabízí mnoho volitelných sestav. Výběr pracovních adaptérů je nutné řešit společně s modelem a velikostí traktoru, se kterým budou agregovány. Zde je třeba zohlednit nejen výkon traktoru, ale i jeho celkovou hmotnost, zatížení náprav, výhled i komunální výbavu. Důležitá je i dostupnost servisu a kompetentnost dodavatele traktoru. Firma Mulag s výrobci traktorů přímo spolupracuje, takže určité modely jsou k nasazení s příkopovými rameny a sekačkami předem připraveny,“ vysvětluje Pavel Malý.

Více v časopisu Komunální technika 10/2021.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down