Práce v náročných podmínkách? Pro svahové mulčery Ecotech hračka!

Ať už se věnujete údržbě zelených ploch v obtížném – svažitém terénu, sečete přerostlou trávu nebo odstraňujete náletové dřeviny, se svahovými sekačkami Ecotech to není žádný problém. Velmi stabilní, silné mulčovací stroje s několika patenty si snadno poradí tam, kde ostatní končí.

„Rodinný italský výrobce Ecotech Italia s. r. l. je lídrem v oboru specializovaných mulčovacích sekaček, které se jen tak před něčím nezastaví,“ říká Aleš Chrobok z firmy ama Czech s. r. o., která tyto produkty distribuuje v rámci České republiky a na Slovensku.

Práce ve svahu

Všechny ručně vedené sekačky Ecotechu označené přívlastkem SWING jsou osazeny patentovaným držákem motoru, který lze naklánět na obě strany v rozsahu -45 až + 45 stupňů. Díky tomu motor stále zůstává ve vzpřímené poloze, kde dochází ke správnému mazání.

Stabilitu pak zajišťuje pár speciálních kovových kol s hroty, která je možná roztáhnout do větší šířky. Díky těmto speciálním prvkům jsou stroje od Ecotechu bez problému schopné pracovat ve svazích okolo 45 stupňů.

Dvě řady strojů

Ručně vedené svahové sekačky se vyrábějí ve dvou řadách. Ta s označením 60 je menší mulčer určený především pro sečení vysoké trávy, ve které se mohou vyskytovat čerstvé nálety dřevin. Jedná se o lehké kompaktní, ale velmi výkonné stroje, které ocení jak majitelé svažitých pozemků, tak obce či různé sportovní, zámecké i rekreační areály.

Řady s označeními 110 nebo 135 jsou pak skutečnými „terminátory“ mezi mulčovacími sekačkami. Silné motory spojené s hydraulickými agregáty pohonu a speciálními žacími ústrojími si poradí i s většími nálety.

„Je až neuvěřitelné, jak snadná je ovladatelnost těchto velkých a těžkých strojů, které nahradí celou flotilu pracovníků s křovinořezy. Tyto sekačky jsou vhodné pro práci v těžším terénu, vysekávání příkopů a všeobecně na plochách s nepravidelnou údržbou. Určitě je velmi ocení pracovníci technických služeb, v lesním hospodářství, ale i firmy, které se zabývají službami týkajícími se sekání uvedených ploch,“ dodává Aleš Chrobok.

Různé typy sečení

Pro každý terén se hodí trochu jiný typ sečení. Pro vysokou trávu nebo práci na pravidelné údržbě příkopů se skvěle hodí cepové žací ustrojí, které nabízejí modely s označením HSR. V oblastech s vysokou trávou je vhodné mulčovací sekací ústrojí s označením HMC, které je více kryté. Do nejobtížnějšího terénu je pak určené žací ústrojí s označením HRT, které si poradí i s nálety a horšími podmínkami. Volba sekací jednotky je tak velmi důležitá s ohledem na konkrétní podmínky nasazení stroje.

„Společnost ama Czech jako distributor uvedené mulčovací techniky disponuje předváděcími modely TRT 60 SWING ze základní řady a HRT 110 SWING z řady velkých mulčovačů. Stroje je možné po předchozí dohodě předvést při práci,“ uzavírá Aleš Chrobok.

Podrobnosti o uvedené i další technice z nabídky firmy ama Czech najdete na: www.ama-zahrada.cz.

Foto archiv/ama Czech