11.02.2013 | 07:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pozvánka na Den malých obcí

Konference Den malých obcí je již tradičně určená pro starosty a zástupce samospráv, kteří zde mohou získat aktuální informace od představitelů státní správy, ministerstev a dalších odborníků o stavu, rozvoji a výkonu samosprávy v České republice.

Firmy zde mohou představit své výrobky či služby, k navázání obchodních kontaktů se zákazníky z veřejné správy. Jarní část akce proběhne 5. března v Praze a 7. března 2013 v Prostějově.
Konference Den malých obcí se od svého vzniku v roce 1995 stala důležitým bodem programu mnoha zástupců samospráv, což dokazuje trvalý zájem o tuto akci. Vždy dvakrát ročně – na jaře a na podzim – a na dvou místech – v Praze a nově v Prostějově je připraven program nabitý informacemi z oblasti veřejné správy a samosprávy. A nejde jen o informace z ústředních orgánů nebo od uznávaných odborníků. Den malých obcí nabízí také možnost setkání, navázání kontaktů a výměnu zkušeností s kolegy z místních samospráv. Na obou setkáních se dohromady sejde na osm stovek účastníků. Všichni obdrží sborník přednášek, během programu je připraveno občerstvení a po jeho skončení oběd.
V programu nechybí informace z celého spektra působnosti samospráv. Pravidelně vystupují zástupci ministerstev, organizací a sdružení, kteří se věnují otázkám územní veřejné správy. Účastníci vždy velmi oceňují informace z ministerstva financí, které jsou zaměřeny na financování a rozpočty obcí. Dalším důležitým bodem programu je vystoupení zástupců ministerstva vnitra, do jehož kompetence spadá dohled a kontrola veřejné správy. Nechybí ani informace z ministerstva pro místní rozvoj, které je gestorem regionální politiky a mnoha dotačních programů. V tom ho doplňuje ministerstvo zemědělství, pod které spadá dotační Program rozvoje venkova. V programu obvykle nechybí ani informace o různých národních nebo evropských dotačních titulech. Mezi přednášejícími se pravidelně objevují zástupci Svazu měst a obcí ČR, Sdružení místních samospráv ČR a Spolku pro obnovu venkova, kteří se s časopisem OBEC & finance podílejí na pořádání konference. Účastníci mají možnost celý program ohodnotit v anketě a jejich názor je zohledňován při přípravách budoucích akcí.
Součástí akce je prezentace výrobků a služeb pro městské a obecní úřady. Svou nabídku mohou představit například dodavatelé informačních a komunikačních technologií, komunální techniky, osvětlení, mobiliáře, odpadových technologií nebo prvků pro bezpečnost silničního provozu. Zastoupeny bývají také specializované poradenské a konzultační společnosti pro komunální financování, získávání dotací či obnovitelných zdrojů. Firmy se na konferenci mohou prezentovat přímo, vkládanou inzercí nebo se mohou stát partnery konference, čímž získají možnost oslovit přítomné účastníky během programu v sále.
Rádi bychom vás pozvali na první letošní konferenci Den malých obcí. Ať v Praze či v Prostějově se můžete těšit na program plný aktuálních témat z úst zástupců ministerstev a dalších odborníků. Generálním partnerem akce je Komerční banka. Tradičně na jarním setkání nebude chybět slavnostní vyhlášení již 19. ročníku soutěže Vesnice roku.

Přihlášku, nabídku firemní prezentace a další informace o konferenci Den malých obcí najdete na www.denmalychobci.cz

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down