22.05.2019 | 07:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Povrch vozovky vyčistí rychle a především kvalitně

Prvním vlastníkem a provozovatelem speciálního zametacího vozidla určeného pro čištění znečištěných vozovek, především po dopravních nehodách nebo únicích olejů a dalších nežádoucích látek ohrožujících bezpečnost silničního provozu, je od letošního února akciová společnost Pražské služby. Na podvozku Mercedes – Benz Arocs 1840 LK pracuje zametací nástavba FAUN Viajet 7 se systémem Aquatherm.

Zametací systém pro tepelné povrchové čištění AQUATHERM využívá režimu čištění horkou tlakovou vodou a je tak doplňkovým zařízením pro tepelné čištění povrchu. Je integrován se samosběrnou zametací nástavbou VIAJET 7, přičemž původní funkčnost zametacího stroje zůstává zachována. Systém byl navržen speciálně pro průmyslové použití. Je ideální pro nasazení na velkých plochách nebo pro čištění po nehodě či úniku oleje.

„V sousedním Německu toto zařízení hojně používají hasiči a záchranáři zasahující při nehodách na dálnicích a dalších komunikacích. Oproti dosud užívanému postupu se zásypem postižených míst sorbentem a následným zdlouhavým čištěním jde o technologii nejen mnohem rychlejší, ale především zaručující dokonalé a přitom ekologické odstranění nežádoucích látek,“ vysvětluje úvodem ředitel závodu čištění a údržby komunikací Pražských služeb Ing. František Hodan.*

Více v časopisu Komunální technika 5/2019.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down