10.08.2012 | 12:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Povolán do dvojí služby

Na našem trhu nový univerzální nosič komunálních nástaveb F100X Bonetti 4 x 4 se ukázal jako ideální řešení pro kontejnerovou nástavbu s háčkem, a stal se tak novým pomocníkem při svozu odpadu všeho druhu. V poslední době si ho pořídily dvě obce.

Koncem dubna předal jednatel výhradního dovozce techniky Bonetti do České epubliky, společnosti I-Tec Czech, s. r. o., Jiří Vyvial řediteli Technických služeb Vlašim, s. r. o., Jaroslavu Lukešovi svozové vozidlo Bonetti F100X/3,5 t s kontejnerovým hákovým nakladačem. O dva měsíce později, 28. června, si připsal na svůj seznam předaných aut tentýž druh vozidla, tentokrát pro obec Dobšice, za níž techniku převzal starosta Ing. Jaroslav Jenšovský.

Cenově dostupný univerzál

Šlo konkrétně o vozidla kategorie N1 hákový nosič výměnných kontejnerů, pořízená z grantu Evropské unie v programu 4.1 zkvalitnění nakládání separovaným druhem odpadu Státního fondu životního prostředí, na nějž přispívá EU společně se SFŽP až 90 %.
Vůz Bonetti F100X 4 x 4 se ukázal jako ideální kombinace univerzálnosti a cenové dostupnosti. S výkonem motoru 145 k patří k nejsilnějším užitkovým vozům s pohonem 4 x 4 ve své kategorii. Rozvorem 2220 mm a ložnou plochou 2920 x 1640 mm se blíží k větším nákladním vozům, ale svými celkovými nízkými rozměry se řadí do střední kategorie nákladních vozidel. Právě menší rozměry a možnost plazivého chodu až 2,9 km/h dělají z Bonetti ideální městské vozidlo, které neohrozí bezpečnost chodců.

Novinka se prosazuje

Tyto automobily mohou sloužit například pro manipulaci s posekanou hmotou, odpadem při prořezování stromů, stříhání živých plotů… Ke každému vozu bylo dodáno pět kontejnerů o objemu 3m3. Vozidla Bonetti budou zmíněné obce využívat především k tomu, aby na černých skládkách nekončila zelená hmota, která se dá v kompostárně přeměnit na kompost a ten následně vracet do přírody.
„Jsme velmi rádi, že se nám podařilo uspět ve výběrovém řízení a technika Bonetti od nás bude plnit účel, ke kterému byla pořízena. Věříme, že budou zákazníci spokojeni. Tato relativně nová značka na našem trhu, kterou zde prodáváme teprve druhým rokem, si získává stále větší a větší popularitu,“ dodal jednatel společnosti I-Tec Czech, s. r. o., Jiří Vyvial.

Popisek:
Vozidla Bonetti mohou sloužit při manipulaci s posekanou zelení nebo větvemi z prořezávky stromů či živých plotů

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down