11.04.2013 | 10:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Posílili pozici jedničky na leasingovém trhu

ČSOB Leasing dosáhl v roce 2012 objemu financování ve výši 9,14 miliardy korun. Z toho 8,6 miliardy korun směřovalo na financování investic do hmotného investičního majetku českých podnikatelů. Podle aktuálních výsledků České leasingové a finanční asociace tak firma v roce 2012 posílila pozici leadera leasingového trhu i nejvyhledávanějšího poskytovatele financování podnikatelských investic.

Zájem o finanční produkty ČSOB Leasing mezi podnikateli potvrzuje i 4% růst jeho obchodů v komoditě strojů, zařízení a technologií. Společnost loni vložila do financování strojů, zařízení a technologií českých firem částku 3,6 miliardy korun. Opět se tak stala největším poskytovatelem leasingového financování této komodity na trhu. Významný růst v segmentu firma dosáhla také díky novým obchodům ve financování kovoobráběcích strojů (+291 mil. CZK) i v segmentu zemědělství a zdravotnictví.
„Zaměřujeme se strategicky především na financování českých podnikatelů. Věříme českým podnikatelům, podporujeme rozvoj, rozšiřování a inovace jejich podnikatelkých aktivit a modernizaci jejich výrobních prostředků. Naše prvenství na trhu leasingových společností je projevem dlouhodobé a konsistentní obchodní výkonnosti, která je provázena i požadovanou finanční výkonností firmy z pohledu akcionáře,“ konstatuje Libor Bosák, předseda představenstva a generální ředitel ČSOB Leasing.
„Snažíme se mít kvalitní, inovativní nabídku produktů a služeb poskytovaných z jednoho místa. Jsme součástí úspěšné, kvalitní a perspektivní bankovní skupiny. Využíváme více než 16leté zkušenosti z financování vozidel všech značek, strojů, zařízení, výrobních prostředků včetně techniky od tradičních českých výrobců. Umíme nabídnout finanční řešení i u náročných investičních projektů velkých pořizovacích hodnot realizovaných pro korporátní zákazníky skupiny ČSOB. Nedílnou součástí tohoto úspěchu jsou samozřejmě naši zaměstnanci, bez jejichž energie a schopnosti rozumět potřebám zákazníků bychom těchto výsledků nedosáhli,“ říká Josef Rosenkranz, místopředseda představenstva a výkonný ředitel pro obchod společnosti ČSOB Leasing.
ČSOB Leasing poskytuje financování dopravní techniky, strojů, zařízení, výpočetní techniky, technologií, včetně financování předmětů velkých pořizovacích hodnot pro korporátní zákazníky. Produkty zákazníkům je společnost schopna dle preferencí zákazníka nabídnout nejen prostřednictvím vlastní distribuční sítě (osobní přístup v každém regionu ČR) či rozsáhlé distribuční sítě ČSOB, ale přímo v místě prodeje u spolupracujících dodavatelů movitého majetku. ČSOB Leasing poskytuje financování pořízení či užívání produktivního (odepisovatelného) majetku.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down