Obecní bagr? Proč ne!

Obce, ať velké či malé, dostávají v posledních letech větší míru samostatnosti. Některé z nich raději spravují své majetky a zajišťují chod dodavatelským způsobem, tedy že si najmou různé subjekty na jednotlivé služby.

Proti tomu je ale čím dál víc především městysů nebo menších měst, které jdou cestou vlastní soběstačnosti a vybavenosti. Zaměřme se na ně. Není výjimkou, že obce zakládají v rámci technických služeb vlastní stavební skupiny, které zabezpečují údržbu obecních nemovitostí, realizují menší stavby nebo dokonce vykonávají přípravné práce pro velké stavební projekty. Právě těmto progresivním starostkám a starostům a jejich obcím se snaží jít naproti německá firma Liebherr.

Jedním z nejvhodnějších strojů pro stavebnictví je hydraulické rypadlo neboli bagr. Zde má tento německý zajímavou nabídku. Zaměřme se předně na kolová rypadla, která se díky tomuto typu podvozku dokážou lépe a rychleji přesunovat a jsou tak variabilnější a využitelnější v možnostech nasazení. Liebherr vyrábí jako jeden z mála subjektů i relativně malá kolová rypadla v kategorii kolem 12 tun, která disponují už velmi zajímavými dosahy a nosnostmi a současně umožňují řadu alternativních aplikací v prostředí obce.

Zajímavým přivýdělkem pro obec a současně vstřícnou službou občanům může být i pronajímání rypadla, respektive nabídka výkopových prací, pro potřeby občanů počínaje výkopem základů rodinného domu, garáže nebo jámy pro bazén a drobnějšími pracemi, jako jsou rýhy pro ploty, opěrné zídky nebo natažení rozvodů po zahradě, konče.*

(Podrobnosti v Komunální technice 2/2018)

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down