07.03.2013 | 12:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Poprvé v ČR: Novinka s luxusním dědictvím

Někteří výrobci komunální a zahradní techniky se snaží vymýšlet neustále něco převratného. Jiným stačí sledovat a vylepšovat již existující věci, které dlouho a dobře fungují.

Na zavádění byť malých inovací do praxe sází společnost Honda. Cíl je stejný: bezpečnější, ekologičtější, výkonnější a uživatelsky příznivější produkt.

Vymoženosti pro každého

V roce 2007 představila Honda novou řadu luxusních sekaček HRX, která v sobě snoubí vysokou užitnou hodnotu a elegantní design. Letos opět přichází s novinkou, sekačkou HRG 536 C7 s výkonem motoru 5,5 koně a šířkou záběru 53 cm.
Mnohá originální a patentovaná řešení, jako jsou Roto-stop®, SMART Drive®, VersamowTM, samotný motor Honda s rozvodem OHC a další, byla až doposud výsadou luxusních a pro mnoho uživatelů téměř cenově nedostupných sekaček. Všechny tyto vymoženosti se nyní stěhují v podobě stroje HRG 536 C7 i do nižších tříd.

Bezpečí v pohodlí

Prvořadým úkolem pro Hondu je bezpečnost. Patent Roto-stop® pracuje na principu diskové třecí spojky a umožňuje zapnout či vypnout žací nůž, aniž by bylo nutné vypínat motor. Tento bezpečnostní prvek se uplatní při vyprazdňování koše, odklízení případných překážek během sekání a přejezdu sekačky.
Dalším z patentovaných řešení je SMART Drive®, díky němuž může obsluha pohodlně a plynule měnit rychlost jízdy a bezpečněji a přesněji pracovat třeba kolem překážek. Omezuje se také riziko poškození trávníku tam, kde je nutné snížit rychlost jízdy. Síla se od motoru přenáší kevlarovým řemínkem speciálního průřezu, který při zrychlování zamezuje skokovému zabírání.

Ve prospěch kvality

Pro vynikající mulčování musí být hmota co nejvíc rozmělněna. Jen tak snadno propadá porostem, dostává se blíž k půdě a nehrozí vznik chuchvalců. Při mulčování je nutné pečlivě sledovat hustotu a výšku trávníku, protože nadměrné množství hmoty může místy způsobit udušení trávníku, projevující se žlutými „ostrůvky“.
K dosažení dokonalého trávníku vyvinula Honda dvě technologie. První nazvala MicroCut, kdy jsou místo jednoho použity dva odsazené nože, které stéblo přeseknou dvakrát a vzniknou co nejmenší částečky. Druhou je systém VersamowTM s klapkou, která přepíná mezi mulčováním a sběrem do koše.

Tiše a úsporně

Jako průkopník ve vývoji čtyřtaktních spalovacích motorů je Honda současně největším světovým výrobcem agregátů této třídy. Vysoká spolehlivost a výkon je předurčuje prohobby i profi nasazení. Díky prověřené konstrukci a více než padesátiletým zkušenostem vynikají motory Honda nízkou hlučností a emisemi při značné úspornosti a snadnosti použití. Největšími přednostmi je dekompresor pro snadný start, rozvodový systém OHC, elektrický startér a automatický sytič podobný automobilovému.
Vše uvedené je u sekačky HRG 536 C7 poskládáno na podvozku vylisovaném z hluboce taženého ocelového plechu. Jeho robustnost a pevnost zajišťuje dokonalou absorbci vibrací a díky tvarování žací komory Optiflow je dosažen ideální tok vzduchu v prostoru žací komory ve prospěch kvality sběru a naplnění koše. Podrobnosti nejen o novince najdete na www.honda-stroje.cz.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down