07.03.2013 | 12:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Poprvé v ČR: Nosič pro novou sezónu

Přední německý výrobce jednoosých nosičů nářadí Agria s tradicí od roku 1947, kterého zastupuje v ČR společnost Agrocar, s. r. o., představil ve druhé polovině roku 2012 novinku: hydrostatický nosič nářadí agria 5900 Cyclone s inovativním ovládacím panelem „easy-control“ pro maximální komfort ovládání nejvýkonnějšího stroje tohoto výrobce.

Agria 5900 Cyclone je novinkou pro rok 2013 také v České republice, a tímto článkem ho oficiálně představujeme široké profesionální veřejnosti.

Pomocník profesionálů

Distribuce v České republice byla zahájena letos v únoru a do tohoto termínu probíhalo nespočetné množství testů a zkoušek s různými modifikacemi pracovního nářadí v rozmanitých provozních podmínkách včetně těch nejextrémnějších. Široký výběr přídavného nářadí umocňuje efektivitu víceúčelového využití tohoto stroje v profesionálním nasazení. Řídítka jsou uložena v silentblocích a díky tomu je možné se strojem pracovat podle zvoleného příslušenství až osm hodin denně.
Agria 5900 Cyclone vychází z konstrukční řady hydrostatických nosičů 5900 Bison a Taifun, což jsou nejprodávanější stroje nejen v České republice. K dispozici je s benzínovými motory Briggs & Stratton, a to ve dvou výkonových verzích, 18 a 22 k. Oba vzduchem chlazené dvouválce s OHV rozvodem a elektrostartérem se liší pouze svým výkonem. Hydrostatická převodovka zůstala beze změn.

Co se změnilo?

Podstatnými inovacemi proti stávající řadě nosičů 5900 jsou:
- inovativní systém ovládání „easy-control“ (obrázek), který umožňuje ovládání směru jízdy vpřed a vzad, volbu rychlosti pojezdu oběma směry, a to buď plynule nebo po předem naprogramovaných krocích včetně asistenta směru jízdy pro rychlou reakci na jakoukoliv změnu a okamžité zastavení nosiče. Ovládací panel lze podle velikosti rukou přizpůsobit poloze umístění na řídítkách. Ovládání pomocí panelu „easy-control“ je tak nejlehčím, nejkomfortnějším a nejreakčnějším systémem obsluhy stroje.
- Optimalizovaný systém nasávání vzduchu v horní částí motoru pro eliminaci jeho přehřátí v extrémních podmínkách nasazení.
- Přepracovaný armaturní panel s ovládacími prvky.
- Stojan pro možnost ustavení nosiče bez připojeného přídavného nářadí.
- Přepracovaný bezpečnostní systém podle platných legislativních předpisů při opuštění páky tzv. mrtvého muže, kdy dojde k okamžitému vypnutí přídavného nářadí – vývodové hřídele nosiče nářadí a pojezdu stroje při zachování běhu motoru.
- LED pracovní světla včetně změny tvaru ochranných krytů – čelní masky stroje.

Snazší ovládání

Zastavme se u výhody revolučního panelu „easy-control“, jíž je snadnější a komfortnější ovládání pohybu stroje při úpravě a zpracování půdy před výsevem, kde díky tomuto systému nedochází k tak velkému zpětnému hydrostatickému odporu při hloubkovém zpracování těžké půdy. Výhodné je i komfortní ovládání při zimní údržbě jako frézování, odhrnování a zametání sněhu.
Díky asistentu zpětného směru jízdy lze velmi rychle a bezpečně reagovat v jakýchkoliv situacích bez námahy při ovládání stroje hřebenem či otočnou rukojetí. Tlačítko ovládání rychlosti pojezdu lze použít při jízdě vpřed do rychlosti až 7 km/h a 3,6 km/h vzad. Lze volit mezi plynulou a stupňovitou regulací rychlosti pojezdu vpřed i vzad.
Hydrostatické nosiče 5900 Bison, Taifun a Cyclone se mohou pochlubit aktivním systémem servořízení prostřednictvím hydraulické ovládací kostky, která pohybem řídítek reguluje rychlost otáčení hydromotoru na každé straně stroje. Obsluha tak nemusí regulovat směr jízdy „silou“, ale pouhým pohybem řídítek do stran. Intuitivní ovládání umožňuje soustředit se a reagovat na danou situaci a bez námahy a složitých úkonů zefektivnit práci v jakýchkoliv podmínkách.

Do svahů na rovinu

Řídítka jsou standardně výškově a stranově nastavitelná (každá strana samostatně) bez nutnosti použití nářadí. Nosič má k dispozici centrální brzdu, která ho umožní bezpečně a spolehlivě odstavit během práce i na strmém svahu či při transportu. Nosiče 5900 umožňují svahovou dostupnost až 45° což je 100 %. Proto jsou v největší míře zastoupeny právě při práci na svazích, kde bezpečně a efektivně nahrazují jakoukoliv jinou techniku. Jsou nepostradatelnými pomocníky při realizacích členitých ploch při úpravě a zpracování půdy s omezenými možnostmi pohybu.
Hydrostatický nosič nářadí agria 5900 Cyclone je v České republice sériově dodáván, stejně jako 5900 Bison a Taifun, s portálovou osou pro změnu těžiště stroje v rozsahu 200 mm, čímž dokáže obsluha nosič optimálně vyvážit podle pracovních podmínek nasazení a hmotnosti nářadí. Rozdílná je totiž práce na svahu popřípadě na rovině při plošném mulčování náletových dřevin či zimní údržby.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down