07.06.2013 | 12:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Poprvé otevřené dveře

Hned na několik premiér současně se mohli těšit návštěvníci dnů otevřených dveří společnosti POL-AGRO TRADING ZT s. r. o. (dále POL-AGRO) ve Frýdku-Místku. Poprvé si mohli zájemci prohlédnout nové sídlo společnosti a na venkovní ploše širokou nabídku techniky především pro zemědělství a komunální sféru.

První ročník dnů otevřených dveří frýdecko-místecké společnosti POL-AGRO se uskutečnil ve dnech 11. až 13. dubna 2013 a návštěvníkům nabídl expozici složenou z více než padesáti strojů, mezi nimiž dominovala technika značky Pronar.

Nově komunální technika

Do nového sídla se společnost POL-AGRO přestěhovala loni v srpnu. Jeho součástí jsou kancelářské prostory, dílna, sklad náhradních dílů a rozsáhlá expoziční plocha. „Zákazníci zde najdou rovněž obchod se zahradní technikou Hecht a farmářskými potřebami. Zahradní technika a hobby sortiment tvoří přibližně deset procent sortimentu firmy,“ doplnil Jiří Rakus, prodejce zemědělské techniky POL-AGRO.
Pořadatelská společnost je výhradním dovozcem techniky Pronar, kterou dodává na český trh již dvacet let. „Tento výrobce má vedoucí postavení na evropském trhu s dopravní a speciální transportní technikou,“ pokračoval Jiří Rakus a upřesnil, že výrobní program firmy Pronar zahrnuje přes 160 verzí a modelů vleků – vanových či s bočnicemi, s objemem od 2 do 32 t a s jedno-, dvou- či třístranným vyklápěním. V nabídce má také řadu speciálních modelů, jako jsou překládací vozy, návěsy s výtlačným čelem Power-push, pro přepravu zvířat a dřeva nebo transport zelené píce. Právě návěsy s objemem 14 a více tun jsou vlakovou lodí v sortimentu firmy sídlící ve Frýdku-Místku.
„Pronar vyrábí také hákové nosiče, stavební návěsy, rozmetadla mrvy či silniční návěsy pro agregaci s nákladními vozidly. Všechny vyjmenované stroje se vyznačují vysokou kvalitou, provozní spolehlivostí a rovněž bezkonkurenční cenou. Jejich prodej v rámci České republiky je zajišťován prostřednictvím rozsáhlé sítě obchodních partnerů naší společnosti,“ vysvětlil prodejce společnosti POL-AGRO Jiří Rakus.
Dobrou zprávou pro všechny příznivce stojů Pronar je, že v současnosti dynamicky rozšiřuje svůj výrobní program a aktuálně od letošního roku nabízí nově i širokou škálu komunální techniky.

Nářadí pro celý rok

Pro svůj komunální program zvolila firma Pronar charakteristickou oranžovou barvu. Sortiment zahrnuje nejen rozmanité pracovní nářadí pro celoroční využití a agregaci s různými typy nosičů, ale také speciální komunální traktory.
Ačkoliv se venku konečně objevilo jaro, společnost POL-AGRO ještě stihla představit v rámci dubnových dnů otevřených dveří veškeré příslušenství pro zimní údržbu komunikací, tedy sněhové pluhy, frézy a sypače. „Firma Pronar rozšířila své portfolio o sněhové pluhy v záběrech od 1,4 do 3,3 m pro traktorové nosiče i radlice se záběry od 2,1 do 3,3 m pro silniční vozidla. Dalšími novými produkty jsou frézy s bočním výhozem až do úctyhodné vzdálenosti 30 m, které lze agregovat do zadního závěsu traktoru nebo čelních ramen. Sortiment komunálního příslušenství zahrnuje rovněž tři typy traktorových sypačů a dva modely sypačů v různých objemech pro samojízdná silniční komunální vozidla,“ informoval nás vedoucí prodeje zemědělské techniky firmy POL-AGRO Libor Lysek.
Pro údržbu komunikací, chodníků a jiných zpevněných ploch jsou určeny zametače, které jsou dodávány buď jako čelní nebo vzadu nesené. Umožňují odstranění a sběr nečistot nebo jejich boční smetení na libovolnou stranu. Firma Pronar se orientuje i na techniku pro údržbu zeleně a nově uvádí na trh čelní a stranové mulčovače a rovněž příkopová ramena vhodná pro ošetřování svažitých a hůře dostupných míst.
Libor Lysek vyzdvihl, že ke zmíněnému nářadí dodává společnost Pronar také ucelenou řadu systémů zavěšení a příslušenství je možné agregovat třeba také k čelním nakladačům a manipulátorům různých značek.

Traktory pro města a obce
Základní nabídku traktorů se značkou Pronar od letošního roku rozšířily také komunální stroje určené především pro sečení zeleně, úklid sněhu a celoroční údržbu komunikací.
Z komunální série traktorů byl ve Frýdku-Místku vystaven model Pronar 320 AMK s čelním nakladačem. Stroj je vybaven podvozkem značky Belarus a pohon zajišťuje čtyřválcový motor Mitsubishi o výkonu 36 k zaručující velmi spolehlivou funkci a dlouhou životnost. Traktor má hydrostatickou převodovku a dosahuje maximální rychlost 30 km/h. Součástí stroje je pohodlná vytápěná kabina s rádiem, která poskytuje obsluze vynikající výhled a komfort pro práci. Traktor může být osazen průmyslovými nebo travními pneumatikami.
Do kategorie komunálních traktorů se řadí také model Zefir 40K s mechanickou převodovkou, osmi rychlostmi vpřed a čtyřmi vzad a čtyřválcovým motorem Ricardo o výkonu 40 k. Jeho standardní vybavení zahrnuje nejen vytápěnou kabinu s pohodlnou sedačkou Grammer, ale také například čelní tříbodový závěs. Na přání je možné dodat kabinu s klimatizací a samozřejmě vybavit kola několika typy pneumatik.

Popisek: Pohonem silnějšího traktoru Pronar 6180 je motor Deutz o výkonu 147 k. Představen byl v agregaci s čelním příkopovým ramenem GK 110 o šířce záběru 110 cm

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down