09.07.2013 | 10:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pomocníci pro komunál, zahradu i sportoviště

Zavlažovací systémy RainBird a K-Rain, osvětlovací technika do zahrad In-Lite, stroje pro údržbu golfových hřišť, ale především komunální a zahradní technika pro profesionální nasazení v obcích i specializovaných firmách byly k vidění v modletickém areálu společnosti Ittec u příležitosti tradičních dubnových dnů otevřených dveří.

Návštěvníci si mohli vybírat z širokého sortimentu zahrnujícího traktory a malotraktory několika značek (Kioti, Shibaura, Iseki) s kompletním příslušenstvím adaptérů potřebných k sečení i regeneraci zeleně, úklidu travnatých ploch a dalších prostranství. Nechyběla ani letošní novinka v sortimentu firmy Ittec, vřetenové sekačky Allet, ovšem některé novinky a zajímavosti se našly i mezi produkty již známých osvědčených značek.

Jak na vertikutaci

Ucelený systém vertikutace velkých travnatých ploch nabízí širokozáběrový vertikutátor pracující v agregaci s traktorem od výkonu 30 koní. Model RANSOMES Verticut 214 má tři pracovní sekce, díky těmto třem menším segmentům tak i při celkově velkém pracovním záběru 2,14 m velmi dobře kopíruje terén. Hloubka vertikutace je nastavitelná, při práci proto nedochází ke zbytečnému opotřebování nožů. Tento stroj pracuje bez sběru, po jeho zásahu je plochu nutné vyčistit mechanizací určenou ke sběru travní plsti (rotační žací stroj s vysáváním, samojízdný sběrač travní hmoty apod.).

Efektivní a výkonná zařízení

K odstranění listí a rostlinných zbytků z travnatých ploch parkových trávníků i sportovišť jsou určeny vysoce výkonné fukary BUFFALO TURBINE. „Fukary nejsou zdaleka určeny jen pro úklid travnatých ploch, jejich využití je mnohem širší. Úspěšně uklízejí například sníh z fotovoltaických panelů, v letních měsících udržují čistotu na cyklostezkách a s přiměšovačem vody snižují nežádoucí prašnost při demolicích staveb,“ upozorňuje obchodní zástupce společnosti Ittec Ing. Rudolf Šindelář.
Model Cyclone 8000 s dvouválcovým vzduchem chlazeným motorem Honda a elektronickým dálkovým ovládáním pracuje jako tažený za traktorem nebo pracovním vozíkem (postačí výkon pět koní). Z místa řidiče lze regulovat intenzitu proudu vzduchu a natáčení komínu o 360°.
Fukar BUFFALO PTO bez vlastního motoru funguje jako nesený za traktorem s výkonem motoru minimálně 22 koní. Fukar s nízkými provozními náklady a nižší pořizovací cenou než u předchozího modelu je poháněn vývodovým hřídelem traktoru. I u tohoto typu je možné využít elektronické bezdrátové dálkové ovládání. Z místa řidiče lze regulovat intenzitu proudu vzduchu a natáčení komínu o 360°.

Zděšení vystřídala spokojenost

„Když jsme poprvé vyzkoušeli dosévačku trávníků s prořezem travního drnu TURFCO Lawn Seeder LS – 22, byli jsme tak trochu vyděšeni z toho, jak po jejím zásahu trávník vypadal. Nicméně po třech týdnech po akci nahradil poničený ne zrovna vábně vypadající trávník kvalitní zelený pažit. Obavy tedy byly zbytečné, dosévačka odvedla kvalitní práci,“ vzpomíná Rudolf Šindelář. Stroj je opatřen poměrně mohutnými prořezávacími noži, které načechrají zeminu, v níž osivo po dosetí lépe vzchází (vzcházivost dosahuje 80 až 90 procent). Osivo je vyséváno z vpředu umístěného štěrbinového zásobníku, jeho dávka dosévaná do hloubky jednoho centimetru je nastavitelná.

Pro přepravu osob i nákladů

Velmi oblíbené jsou v posledních letech osobní i pracovní vozidla EZGO na elektrický i benzínový pohon. Jak uvedl Rudolf Šindelář i samotné prodejce někdy překvapí, na co všechno je hodlají potenciální uživatelé využívat. Jde o nízkonákladové stroje s novým moderním designem, jejichž velkou předností je dobrá prostupnost terénem. Provoz vozidel na elektrický pohon je velice ekonomický. Jedno nabití přijde majitele zhruba na 20 až 25 korun za noc a vozidlo je připraveno ujet okolo 35 kilometrů. Tato vzdálenost by měla při popojíždění po městě (např. při údržbě zeleně a podobně) by měla být pro jeden pracovní den plně dostačující.

Letní sety v mnoha variantách

Pro sečení travních ploch se sběrem i bez něj lze vybavit traktory Kioti nebo Shibaura. Sestavy nářadí jsou vhodné jak pro údržbu zeleně v obcích, tak pro práci na plochách sportovních areálů. Jako příklad lze uvést traktory Kioti CS2610 a Shibaura SX24 HST pracující prakticky až na malé změny na stejném principu.
Lehký subkompaktní traktor Shibaura SX24 HST nachází využití ve všech pracovních oblastech. Je určen určené nejen do komunálních služeb, ale také pro zahradníky a sadaře a speciálně také pro trávníkářské aplikace. Předurčuje ho k tomu jeho nízká hmotnost a obutí do širokých travních pneumatik zaručující všestrannost a šetrnost při pohybu na travních plochách i chodnících. Mezi uživateli jde o velice oblíbený model, který lze s příslušnými adaptéry využívat celoročně. Jeho pohonnou jednotkou je vodou chlazený dieselový motor o výkonu 24 koní. Dvoustupňová hydrostatická převodovka umožňuje rychlost pojezdu 0 až 8,1 km/h a 0 až 16,6 km/h při jízdě vpřed a 0 až 5,4 km/h nebo 0 až 11,1 km/h při couvání. K dispozici je tříbodový závěs kategorie 1 se zvedací silou 705 kg.

Popisek:

K odstranění listí a rostlinných zbytků z travnatých ploch parkových trávníků i sportovišť jsou určeny vysoce výkonné fukary BUFFALO TURBINE

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down