Pomocníci nejen pro údržbu zeleně

K tomu, abychom se mohli radovat z pěkného trávníku, stačí relativně málo: věnovat mu dostatečnou péči. Je potřeba obstarat zejména přísun živin, vody a vzduchu. Toho dosáhneme pomocí pročesávání, prořezávání, provzdušňování, řádným úklidem a kvalitním posečením.

K těmto účelům nabízí firma CIME, s. r. o., výkonné a spolehlivé stroje od amerických výrobců Billy Goat a Walker Manufacturing.

Společnost Billy Goat s více než čtyřicetiletou historií je předním výrobcem inovativních speciálních strojů určených pro údržbu a regeneraci trávníků a pro úklid větších komerčních i nekomerčních ploch.

Mezi nabízenou techniku patří vysavače (od typů určených pro údržbu menších ploch až po vysoce výkonné modely s drtičem nasávané hmoty vhodné k zavěšení na korbu), fukary, provzdušňovače, vertikutátory, vykrajovače trávníku a také robustní křovinořezy, vhodné pro sečení náletových porostů a odolného křoví.

Pro sečení zelených ploch přináší společnost CIME řešení v podobě sekaček s nulovým poloměrem otáčení od výrobce Waker Manufacturing. Rodinná firma z Colorada začala s vývojem svých strojů již v 70. letech minulého století. Více než 40 let vývoje a inovací daly za vznik unikátním strojům, které patří ke špičce ve svém oboru. Stroje Walker jsou k dispozici ve variantách se sběrem i bez něho, s velkým výběrem žacích hlav a ostatního příslušenství.

V České republice se tyto stroje prodávají od roku 2007. Například model Walker T23, který slouží v obci Bělá nad Radbuzou již dvanáctou sezónu, ročně poseká přes 60 hektarů a má „natočeno“ více než 7000 Mh. Podle toho, jak tento stroj hodnotí obsluha a vedení obce, lze usuzovat, že jsou s ním naprosto spokojeni. Ostatně jako další zákazníci, kteří vědí, jak efektivně investovat do svého strojového vybavení.

(Podrobnosti v Komunální technice 9/2019)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down