26.10.2020 | 07:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Podkopy nové generace pro nakladače Bobcat

Bobcat uvádí na trh novou generaci podkopů pro své smykem řízené kolové a pásové nakladače. S tímto příslušenstvím lze stroj přeměnit na výkonné rypadlo. Univerzální možnosti využití techniky tak zvyšují zákazníkům návratnost investice.

Nové podkopy jsou ideální pro použití ve stavebnictví, při budování inženýrských sítí, práci na silnicích a v dalších oborech. Novinka (modely Standard „S“ a Versatile „V“) je k dispozici ve čtyřech konfiguracích s nabídkou různých možností hloubky kopání, dosahu a upínacích systémů. Největší typ nabízí hloubku výkopu 3,3 m s maximálním dosahem 4 m. Na rozdíl od modelů Standard lze verze Versatile opatřit dalším hydraulickým příslušenstvím, například půdními vrtáky či bouracími kladivy.

Rozšířená všestrannost

Kompaktní nakladače Bobcat s rychloupínacím systémem Bob-Tach vynikají všestranností a efektivitou. Umožňují rychlou a bezpečnou montáž více než 100 různých druhů originálního příslušenství.

Daniele Paciotti, produktový manažer pro příslušenství firmy Doosan Bobcat EMEA říká: „Zaznamenáváme zvyšující se poptávku po podkopech. Verzemi Versatile dále rozšiřujeme všestrannost nové generace našich produktů. Jsou vybaveny obousměrnými konektory, díky nimž lze s podkopem používat víc přídavných zařízení Bobcat včetně půdních vrtáků, bouracích kladiv či naklápěcích lžic. Předchozí verze umožňovaly připojení nehydraulických přídavných zařízení, například lžíce. Abychom zvýšili bezpečnost a optimalizovali životnost příslušenství, veškerá hydraulika je nyní vedena vnitřkem výložníku.“

Stabilita a bezpečnost

Operátoři tak mohou přeměnit nakladače na rypadla pro kopání děr, příkopů a základů staveb. Díky vyšší všestrannosti nové verze „V“ mohou nyní připojit další přídavná zařízení určená pro demolice, terénní úpravy, zahradní práce nebo další obory. Nová generace podkopů je kompatibilní se sedmi různými řadami příslušenství Bobcat, která zahrnují více než 30 různých přídavných zařízení. Jsou to půdní vrtáky, bourací kladiva, úzké, srovnávací, naklápěcí a rýpací lžíce, lžíce s čelistmi.

Verze „V“ jsou rovněž standardně vybaveny mechanickým upínacím systémem Klac™, který zajišťuje rychlejší výměnu příslušenství a přispívá k ještě vyšší produktivitě. Verze „S“ jsou vybaveny speciálním systémem upevnění pomocí čepu pro výměnu příslušenství.

Nové podkopy jsou zhruba o 100 kg lehčí než produkty předchozí generace, což přispívá k vyšší stabilitě i lepší bezpečnosti. Nové příslušenství umožňuje přímou viditelnost ze sedadla obsluhy. Kopání je tak jednodušší a přesnější.*

(Podrobnosti v Komunální technice 10/2020)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down