14.04.2016 | 01:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Po zkušenostech s použitým strojem není třeba měnit značku

Ve Středočeském kraji v okrese Beroun se nachází město Žebrák se svými více než 2000 obyvateli. Komunální služby zajišťuje v katastru města čtyřčlenná technická četa městského úřadu. Při údržbě zeleně i zimním a letním čištění komunikací a veřejných prostranství jejím zaměstnancům výrazně pomáhají stroje ANTONIO CARRARO vybavené potřebnými adaptéry.

Nebylo tomu tak vždy, první Antonio Carraro Rondó K 333 se v Žebráku objevilo zhruba před osmi lety, následoval další stroj stejného typu a posledním přírůstkem je kloubový traktor Antonio Carraro SP 4400 HST se zametací nástavbou Hafog.

„Když jsem v roce 2002 nastoupil na městský úřad, byla poněkud jiná doba. Například velkou část městských zelených ploch sekali přímo občané z řad chovatelů a drobných zemědělců. Jenže tyto časy již dávno minuly a město muselo začít řešit, jak údržbu veřejné zeleně zvládnout, jelikož požadavky obyvatel směřovaly pochopitelně k pravidelné a kvalitní úpravě zeleně. Vybaveni jsme tehdy byli pouze klasickými žacími stroji a brzy se ukázalo, že stávající technika je pro zajištění prací na rozšiřujících se plochách nedostačující. Bylo totiž třeba udržovat zeleň nejen v intravilánu města, ale i za jeho hranicemi v místech vycházek i v okolí komunikací vedoucích k průmyslovým areálům. Proto jsme začali hledat adekvátní stroj, který by efektivní sečení zajistil. Prvním profesionálním strojem v našem technickém parku byl zahradní dieselový traktor Kubota, ale ten vysýpal posečenou zelenou hmotu pouze na zem a další manipulace s ní v sezóně dost vytíženou technickou četu při práci hodně zdržovala. Proto jsme hledali stroj se sběrným košem s možností vyklápění přímo do kontejneru. Naskytla se možnost koupě použitého stroje Antonio Carraro Rondó K 333 ve verzi bez kabiny a s možností sečení jak se sběrem do koše, tak mulčování. Ten jsme zakoupili a po mírných opravách výborně slouží dodnes,“ vzpomíná na začátky spolupráce s generálním dovozcem značky Antonio Carraro do České republiky, společností PEKASS a. s., starosta města Žebráku Mgr. Daniel Havlík.

Více v časopisu Komunální technika 4/2016.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down