09.08.2021 | 07:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Po vynucené pauze zdařilá přehlídka lesní techniky

Vzhledem k opatřením, která si vynutila další vlna kovidové pandemie vloni na podzim, nebylo možné uspořádat tradiční den lesní techniky, na který pravidelně zve do svého areálu v Jiřicích u Humpolce společnost MANATECH CZ. Letos pořadatelé raději do podzimu nečekali a akce se zdárně uskutečnila v druhé polovině června. Vystavena byla především lesní technika, i když ta zemědělská a komunální, která do nabídky pořádající firmy též neodmyslitelně patří, také nechyběla.

Návštěvníci si mohli prohlédnout a vidět v činnosti například štípací procesory Hakki Pilke, vyvážecí vozy Multiforest, železné koně Lennartsfors a S+R, lesnické nástavby Woodman, navijáky Uniforest, či frézy a mulčovače TMC Cancela.

Setkání zahájil ředitel společnosti MANATECH CZ Ing. Miloš Lesina. „Pořádání lesnických dnů u nás bylo tradicí, takže jsme velice rádi, že můžeme po vynucené pauze přivítat zájemce o techniku a představit nabízený sortiment především segmentu lesní techniky, ve kterém se objevily některé novinky. Vybrané stroje se představí i v praktických ukázkách.“

 

Patří do světové špičky

Výrobou zemědělských a lesnických strojů se zabývá společnost TMC Cancela. Španělský výrobce techniky působí na trhu více než 40 let a v jeho nabídce najdeme mimo jiné lesní frézy a mulčovače. V Jiřicích se představila lesní fréza TMC Cancela TFX-200 vhodná pro likvidaci náletových dřevin, větví i pařezů do průměru 37 cm. Její pohon je řešen hydrodynamickým měničem, spirálovitě rozmístěná kladiva jsou ze speciálního odolného materiálu. Stroj s pracovním záběrem dva metry by měl být agregován s nosičem s minimálním výkonem motoru 145 koní. V nabídce lesních fréz nechybějí ani výkonnější modely. Velice široká je i nabídka mulčovačů vhodných pro údržbu sadů, vinic i komunálních ploch. Zastoupeny jsou jak vertikální modely, tak mulčovače s volnými kladivy s možností hydraulického stranového posunu. Obě varianty se představily i v praktických ukázkách.

Vystaven byl malý vertikální mulčovač TMC Cancela D1-100 s pracovním záběrem 1 m a požadovaným příkonem 20 koní a mulčovač TMC Cancela TP-180 s pracovním záběrem 1,8 m a příkonem 65 koní.

Více v časopisu Komunální technika 8/2021.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down