Po vynucené pauze opět na plný plyn

Program setkávání členů Sdružení komunálních služeb (SKS) se znovu rozbíhá. Na loňskou podzimní úspěšnou akci spojenou s oslavou 30. výročí založení spolku navázal 59. jarní kongres spojený s valnou hromadou a volbami nového vedení.

Zázemí poskytl ve dnech 4.– 6. května Harmony Club Hotel Špindlerův Mlýn. Akce se konala pod záštitou hejtmana Královehradeckého kraje Mgr. Martina Červíčka, brig. gen. v. v., a starosty Špindlerova Mlýna Bc. Vladimíra Staruchy. Kongres finančně podpořili sponzoři. Generálním byla společnost Kärcher, hlavním firma Veacom a jako sponzora je nutné zmínit společnost Mouder.

Cenotvorba zaujala

Návštěvou kongres poctili zástupci shodně zaměřených partnerských organizacích z Polska (KFDZOM), Slovenska (ZOVP) a Maďarska (MAKE). Nechyběli členové Sdružení pro rozvoj veřejného osvětlení (SRVO). Z mediálních partnerů je třeba zmínit vydavatelství Profi Press a jeho časopisy Komunální technika, Moderní obec a Odpady.

Středeční odborný program ve formě workshopu zahrnoval dvě témata, a to Cenotvorba činností poskytovatelů technických služeb a Ekologická likvidace plevelných rostlin. Zejména problematika cenotvorby zaujala a jistě si vyžádá další pokračování na některém z příštích kongresů.

Nechyběl Rýbrcoul

V rámci čtvrtečního slavnostního zahájení popřáli úspěšné jednání nejenom všichni hosté, ale také sám vládce hor Krakonoš (německy Rübezahl, tedy Rýbrcoul, polsky Liczyrzepa – pozn. red.). Ocenění převzali zasloužilé a významné osobnosti, jubilanti. Následovalo pozvání na tematickou cestu do Finska, kterou organizuje společnost Meva z Roudnice nad Labem.

V odpolední časti proběhla členská schůze s volbou nového vedení a poté prohlídka a prezentace výstavních stánků s komunální technikou. Konec jednacího dne je vždy věnovaný neformálnímu setkání a zábavě na společenském večeru, k čemuž přispěla i kapela The Basketles a sólová houslistka Jolana Szajewska.

Poslední den, v pátek, dostali účastníci setkání SKS možnost poznat kuriozitu hotelu Harmony, Bunker Exposition – protiatomový kryt vybudovaný v 80. letech pro vládní představitele ČSSR. Komentovaná prohlídka tohoto komplexu tak završila program 59. kongresu SKS.

Závěrečné poděkování patří účastníkům kongresu, kteří přispěli do sbírky pro Ukrajinu. Výtěžek ve výši 12 500 korun putuje k matkám s dětmi, které musely opustit svou zemi v důsledku ruské agrese.*

Ing. Josef Matucha, tajemník SKS, foto archiv

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down