07.06.2013 | 12:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Po třech letech činnosti na nové adrese

Od začátku letošního roku je možné najít olomouckou firmu VPD servis v nově zrekonstruovaných prostorách, které jí neposkytují pouze kancelářské a skladové zázemí, ale funguje zde i prodejna zahradní techniky.

Nabízená zahradní technika je určena široké veřejnosti z řad profi i hobby uživatelů. Najdeme zde například menší zahradní traktory a ridery Stiga, či žací techniku AMA a robotické sekačky Robomow, které získávají na stále větší popularitě. Oblíbené jsou v tomto segmentu nabídky drtičů větví Negri a nechybí ani menší technika v podobě motorových pil, plotostřihů, křovinořezů a podobně.
„Tyto stroje jsme v minulosti prakticky nenabízeli, ale doufáme, že si k nám zákazníci z Olomouce a okolí najdou cestu. Nicméně hlavní náplní naší činnosti stále zůstává stejně jako v uplynulých třech letech prodej a servis profesionální komunální a zahradní techniky,“ zdůrazňuje zástupce firmy VPD servis Libor Vicher a pokračuje: „Nedaleko objektu prodejny máme k dispozici též nové prostory, ve kterých našlo útočiště naše servisní středisko. Zde jsme schopni poskytnout servis i na větší mechanizaci, a to nejen pro značky, jež máme přímo v nabídce.“

Vévodí jednoosé nosiče

Základním stavebním kamenem sortimentu stále zůstávají profesionální jednoosé nosiče Köppl s benzínovými i dieselovými motory. Mají o ně zájem zákazníci především z řad profesionálních zahradníků, ale nechybějí ani zájemci z komunální sféry. Jak uvedl Libor Vicher, poptávka po těchto strojích je prakticky stálá, v minulém kalendářním roce se jejich prodej dokonce zvýšil.
Mezi uživateli jsou také stále oblíbené vřetenové sekačky Dennis určené k sečení kvalitních trávníků, golfových greenů i dalších sportovišť, mininakladače Kanga a TAIAN, již zmiňované drtiče, štěpkovače, vysavače listí a vertikutátory Negri nebo rotavátory a zakladače trávníků Collari. Do nabídky firmy VPD servis patří také produkty italské značky R2 (rotační brány, zakladače trávníků) a setkat se můžeme i se zástupci dalších výrobců. Sortiment rozšířily mimo jiné malotraktory a jednoosé nosiče Pasquali.
Nicméně nejprodávanějším produktem jsou jednonápravové nosiče Köppl určené pro zahradní, realizační a komunální služby. Ke spolehlivým a jednoduše ovladatelným nosičům je možné připojit zhruba 40 variant různého příslušenství pro celoroční využití.
Základní charakteristikou využitelného nářadí je všestrannost, flexibilita, stavebnicový systém, spolehlivost a jednoduchost obsluhy s vysokým komfortem.

Köppl – synonymum pro jednoosý nosič

Pokud někdo z generace našich dědečků a babiček prohlásil, že má doma „Kepla“, nešlo rozhodně o diagnózu nakažlivé nemoci. V druhé polovině dvacátého století to znamenalo jediné. Na zahradě, či záhumenku jim při práci pomáhal jednoosý nosič často doplněný pro zvýšení pohodlí připojenou sedačkou a postupem doby nezáleželo na tom, z dílny jakého výrobce stroj pocházel. Slovo „kepl“ bylo alespoň v některých částech republiky stejně zažité jako mezi uživateli motocyklů nízkých kubatur „fichtl“, či „multikára“ populární u pracovníků technických služeb. Řada lidí, jež toto názvosloví běžně užívala, přitom nevěděla, odkud pochází. To, že „kepl“ tak pronikl do podvědomí, není ale vůbec žádná náhoda. Značka Köppl představila své první výrobky již na sklonku 19. století a v průběhu let se tato německá firma začala specializovat na výrobu zemědělských strojů a zařízení. Odtud už byl k jednoosým nosičům jen krůček a postupem doby se škála vyráběných modelů rozšiřovala ruku v ruce s vývojem připojitelných a celoročně využitelných adaptérů určených již nejen pro zahradníky, ale i pro komunální nasazení. Přestože si firma drží statut rodinného podniku bez vstupu nadnárodního kapitálu patří se svou roční produkcí zhruba 4000 kusů nosičů stále k předním světovým výrobcům.

V sedmi modelových řadách

Motorové nosiče Köppl se vyrábějí s výkony motorů od 5,5 do 22 koní v sedmi modelových řadách (Hydro Athlet, Hydro Compakt Comfort, Hydro Compakt Easy, Hydro Compakt Light, Hydro Luchs, Série VR a Multitalent LS) různých velikostí, rozchodů a úprav řízení. Široká je i nabídka variant kol.
Nejúspěšnějším modelem na trhu je Hydro Luchs s úzkým designem. To dělá z nosiče nabízeného s různými typy motorů (dieselový s výkonem 10,5 k a benzínové 13,5 a 16,2 k) nesmírně obratného a flexibilního pomocníka. Jako první na světě umožňuje řízení pneumatik současně v obou směrech - lze se s ním otočit na místě s minimálními nároky na prostor.
Nejvýkonnějším modelem je Hydro Athlet. Vyrábí se v pěti variantách s dieselovými i benzínovými motory o výkonech 10,6 až 22 koní.
K oblibě profesionálních jednoosých nosičů Köppl přispívá patentovaný hydropohon umožňující plynulé zvyšování rychlosti náhonu i jednotlivých kol. Stroje jsou snadno manévrovatelné i v agregaci s výkonným nářadím.

Popisek: Jednoosé nosiče Köppl zůstávají nejprodávanějším produktem

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down