08.12.2022 | 10:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Po celoroční hře i celoroční cíl

Celkem 1668 škol se v minulém školním roce zapojilo do celoroční hry s Recyklohraním. V průběhu roku žáci a studenti ve školách sbírali vybité baterie, vysloužilé elektro, mobily a tonery. Rovněž plnili úkoly s environmentální tematikou a pedagogové využívali výukové materiály a videa. Za svou aktivitu získávali body na školní konta. Co do zisku bodů si v konečném pořadí nejlépe vedla ZŠ Velké Březno (okr. Ústí n. Labem), druhá byla ZŠ a MŠ Studenec (okr. Semily) a třetí ZŠ Ronov nad Doubravou (okr. Chrudim). V letošním školním roce si školy mohou navíc stanovit environmentálně laděný celoroční cíl.

Celoroční cíl s Recyklohraním je novinka, která je určena školám, pedagogům, žákům a studentům, kteří to myslí se vzděláváním k ochraně životního prostředí opravdu vážně. „Nyní na začátku školního roku si školy volí svůj celoroční cíl. Stanoví si, co konkrétního chtějí za školní rok zvládnout, co nového své žáky a studenty naučit a jak hodlají měnit své chování a přístupy nebo inspirovat ostatní školy, aby byly ohleduplnější k naší planetě a něco smysluplného pro ni udělaly,“ dodává Hana Ansorgová, ředitelka Recyklohraní. Cíl by měl tematicky spadat do některé ze čtyř základních oblastí – třídění a recyklace, šetrná spotřeba vody, předcházení vzniku odpadů nebo klimatická změna.

Do konce října si školy mohly stanovit svůj celoroční cíl

K plnění celoročního cíle se školy zapojené do programu Recyklohraní aneb Ukliďme si svět mohou přihlásit do konce října na webu organizátora. Z nabídky si vyberou aktivity, které budou při plnění svého cíle realizovat. Recyklohraní jim k tomu poskytne metodickou podporu prostřednictvím webu, call centra a ve formě metodických příruček, výukových scénářů, videí, webinářů a seminářů. Za aktivní plnění celoročního cíle dostanou školy extra porci bodů do celoroční hry školního roku 2022/2023.

Více v časopisu Komunální technika 12/2022.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down