21.07.2009 | 12:07

Plošný úklid města rychle, čistě a bez emisí

Součástí programu společnosti Pražské služby je přispívat ke zlepšování ovzduší v hlavním městě. Firma haiteco CZ, která v České republice prodává komunální techniku, nabízí i samosběrné vozy Dulevo s pohonem na zemní plyn. Poptávka se potkala s nabídkou – a koncem dubna převzali zástupci Pražských služeb stroj Dulevo Zero Emission.

Slavnostní předání vozu Dulevo Zero Emission v areálu Pražských služeb mělo spíše komorní charakter, ale význam události tím rozhodně neutrpěl. „Zero Emission“ totiž znamená, že nevypouští škodlivé emise a sběrný systém zachytí téměř všechny prachové částice. Díky těmto parametrům je jedním z trumfů v nabídce haiteca CZ – a Pražské služby jeho zakoupením opět výrazně pokročily v ochraně životního prostředí.
Česká společnost haiteco CZ, s. r. o., se zabývá prodejem a servisem průmyslových vysavačů, mycích a zametacích strojů, komunálních strojů, drobné úklidové techniky a úklidové chemie.
V České republice zastupuje německo-italskou firmu IP Gansow, dánskou společnost Egholm Maskiner A/S, je smluvním partnerem italské firmy Elsea S. r. L. V posledních letech se slibně rozvíjí i prodej italských samosběrných vozů Dulevo. Kromě techniky dodává ještě úklidovou chemii vlastní výroby Temal.
Firma poskytuje zákazníkům standardní servis na veškeré produkty po celém území ČR do 48 hodin, v nutných případech okamžitě. Centrála je v Ústí nad Orlicí, pobočka v Praze zajišťuje služby v západní části republiky.
V tomto roce slaví haiteco CZ desáté výročí. Za tuto dobu se jí podařilo získat mnoho stálých a spokojených zákazníků. A již několik let k nim patří také společnost Pražské služby.

Jiří Trnavský