Pivovar Carlsberg vsadil na elektromobilitu

Společnost Renault Trucks učinila zásadní krok k transformaci městské dopravy oznámením podpisu smlouvy se skupinou Carlsberg o dodávce dvaceti vozidel D Wide Z.E.

Tyto 100% elektrické nákladní vozy budou dodány v průběhu letošního roku a provozovány pivovarem Feldschlösschen, dceřinou společností této švýcarské skupiny.

Renault Trucks věří, že transformace dopravy či parků komunální techniky ve městech a dalších lokalitách směrem k elektromobilitě pomůže zlepšit kvalitu života především v centrech měst a snížit úroveň emisí CO2.

Prezident společnosti Bruno Blin (na snímku) k tomu řekl: „Jedná se o první smlouvu uzavřenou v takovém rozsahu v Evropě. Našim zákazníkům to potvrzuje skutečnost, že odvětví dopravy prochází významnou transformací a odráží současnou průmyslovou a obchodní realitu.“

Zmíněná dvacítka nákladních vozidel bude denně rozvážet pivo Feldschlösschen k odběratelům z patnácti logistických center ve Švýcarsku.*

Zdroj: Renault Trucks

Technická specifikace vozidla D Wide Z.E.

Celková hmotnost: 26 t

Rozvor 3900 mm

Dva elektromotory s celkovým výkonem 370 kW

Dvoustupňová převodovka