08.11.2012 | 02:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pět novinek do nové sezóny

S dostatečným předstihem a velkým očekáváním vstoupila do zahradní a komunální sezóny 2013 společnost Honda. V Evropě představila hned pětici novinek a premiérově vstoupila i do nových segmentů trhu. V České republice odtajila nové produkty na zářijovém setkání s novináři.

Vůbec poprvé vstoupila letos Honda na rychle rostoucí evropský trh s robotickými travními sekačkami a spustila výrobu svého historicky prvního robotického modelu pro domácí použití pod názvem Miimo. Určen je uživatelům, kteří touží po pěkném trávníku, ale nemohou či nemají čas ho pravidelně sekat. „Robot“ Miimo je vybaven řadou ovladačů, managementem časování a senzorů tak, aby byl trávník sekán pravidelně každý den a udržován v dobré kondici. Stroj se vyznačuje ekologickým provozem, samostatným nabíjením akumulátorů, tichým chodem a odolnými ocelovými žacími noži. Díky miniaturním částečkám posekané trávy není nutný sběr a jejím rozkladem dochází k přihnojování travního porostu.
Honda dále inovovala svou prémiovou řadu zahradních žacích traktorů složenou ze tří základních modelů, které především v zájmu zlepšení odolnosti prodělaly mnoho konstrukčních změn. Napříč celou nabídkou je využit zejména systém OptiFlow poskytující traktorům vynikající sběrný výkon i za náročných podmínek. Vybrané verze využívají systém Versamow, který umožňuje snadno a rychle pohybem jedné páky zvolit režim mulčování nebo sekání se sběrem.
Premiéru doznaly křovinořezy s dělenou hřídelí pro snadnou výměnu pracovních nástrojů, se dvěma pohonnými jednotkami (možnost výběru motoru s výkonem 1 nebo 1,5 k u modelů UMC425CE a UMC435CE) a devíti pracovními nástroji. To poskytuje uživateli značnou všestrannost, úspory nákladů, pohodlnou a snadnou obsluhu a výhody čtyřtaktní technologie jako jsou nízká spotřeba paliva, hlučnost, vibrace, emise ve výfukových plynech, snadná obsluha, spolehlivost… K dispozici je křovinořez se strunovou hlavou či ocelovým travním kotoučem, nůžky na živé ploty, foukač na listí, minikultivátor, vyvětvovací řetězová pila a další příslušenství, což řadí stroj do multifunkční pozice s celoročním využitím.
Zbrusu nové verze základního modelu ručně vedené sekačky IZY se záběrem 53 cm jsou nově opatřeny proměnlivým ovládáním pojezdu SmartDrive převzatým z vyšších řad, Rotostopem, který zastaví nůž, aniž by bylo nutné vypínat motor, což je výhodné zejména při přejezdech, a dokonce i elektrickým startérem. Majitelé větších pozemků tak mohou za rozumnou cenu využívat přednosti technologií, které bývaly výsadou luxusních modelů.
A nakonec Honda spustila výrobu nových kompaktních rotavátorů prémiové třídy pod označením FJ500. Tento cenově dostupný stroj nabízí vše, co lze od něj očekávat. Díky příslušenství jako jsou orební radlice, vyorávač brambor, pluh na sníh, kypřič půdy a dalšímu je využitelný po celý rok.
Veškeré novinky budou v České republice k dostání v síti autorizovaných dealerů Honda Power Equipment během následujících měsíců.

Popisek:

Vůbec poprvé vstoupila Honda na evropský trh s robotickými travními sekačkami pro domácí použití pod názvem Miimo

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down