Nákladní vozy Mercedes-Benz Actros pro stavebniny PRO-DOMA

Společnost PRO-DOMA sází na ověřenou kvalitu, kterou reprezentují nákladní vozy Mercedes-Benz od importéra Daimler Truck ČR. Jasně červené nákladní modely Actros 2648 L 6 x 2 s valníkovou nástavbou od EverLiftu a jeřábem Fassi budou přepravovat stavební materiál.

V nové pobočce divize přímého prodeje společnosti Daimler Truck ČR, v Truckcentru Mercedes-Benz ve Velkém Týnci u Olomouce, byla předána malá flotila čtyř z celkem pěti objednaných nákladních vozidel Mercedes-Benz Actros ve hmotnostní variantě 26 tun s výkonem 476 k (350 kW) a pohonem 6x2.

Přednosti vozidel

Actrosy sází na nejnovější 3. generaci motorů OM 471 a vylepšenou převodovku PowerShift Advanced, která proti předchozí generaci zdokonalila plynulost a rychlost řazení. Dalšími přednostmi těchto nákladních vozů jsou řiditelná zadní náprava pro lepší manévrování a komfortní kabiny ve velikosti M podpořené vzduchovým odpružením přední nápravy. Nesmí chybět ani zvýšená světlá výška pro bezproblémový průjezd ve stavebním prostředí.

Dvě vozidla jsou vybavena možností jezdit buď samostatně, nebo v soupravě s přívěsem. Ačkoliv doufáme, že to nebude potřeba, tak řidiči jistě v okamžicích případné krize ocení i asistenční systém Active Brake Assist 5. Tento bezpečnostní systém pomáhá předcházet kolizím svým automatickým bržděním. Samozřejmostí je komplexní školení pro řidiče TruckTraining, které zákazníci získávají k novým nákladním vozům Mercedes-Benz zdarma.

Podvozky jsou osazeny jeřáby Fassi F 215 A 2.24 e-dynamic na zádi valníkových nástaveb. V případě přívěsů se jedná o EverLift PT2.

 Oboustranně přínosné partnerství

„Partnerství společnosti PRO-DOMA a Daimler Truck ČR v sobě kombinuje dvě velká nej. Nejširší síť stavebnin v České republice totiž vložila svou důvěru do nás jako automobilky, která tady za rok prodá nejvíc nákladních vozů. A ačkoliv z toho máme velkou radost, teprve začínáme. Do budoucna totiž uděláme maximum pro to, aby se dané partnerství rozšiřovalo i o další pozitivní nej,“ řekl Lukáš Jiran, vedoucí prodeje Own Retail Daimler Truck ČR.

„Nákup těchto vozidel byl naší druhou zkušeností se společností Daimler Truck ČR a potvrdilo se, že je to ta nej volba. Důležitými parametry pro výběr vozu byl kromě komfortu řidiče při řízení především poměr cena/výkon, kdy tento parametr z oslovených dodavatelů splnil v požadované konfiguraci Daimler Truck ČR nejlépe. Pomohl nejenom s doladěním konfigurace auta a jeho příslušenství, ale především jsme ocenili, jak skvěle zafungovala koordinace mezi prodejcem, dodavatelem hydraulické ruky a nástavby a námi jako zákazníkem,“ doplnil Aleš Líbal, provozní ředitel PRO-DOMA.*

Foto archiv/Daimler Truck ČR

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down