11.04.2013 | 10:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pestrý mix veletrhů v Brně

Ve dnech 23. až 27. dubna se na brněnském výstavišti uskuteční další ročník Mezinárodního veletrhu komunálních technologií a služeb. Opět po roce přinese přehlídku čistících a úklidových strojů, mechanizace pro zelené plochy a dalších zařízení a služeb zaměřených na čistotu měst a obcí. Své produkty nabídnou například společnosti Agro Trnava, CIME, Dvořák – svahové sekačky, POL-AGRO TRADING ZT, Vezeko a další.

Souběžně konané Stavební veletrhy Brno pak doplní prezentovaná témata o stále aktuální aspekty stavebnictví a technického zařízení budov.

Investice, inovace, ochrana

Nabídku vystavovatelů veletrhu Urbis Technologie doplňuje prezentace jednotlivých krajů a měst, které na veletrhu Urbis Invest prezentují například komerční nemovitosti, podpory podnikání, rozvojové plány a inovační strategie jednotlivých regionů.
Vystavovatelé veletrhu Envibrno doplní nabídku o novinky a trendy v oborech environmentálních technologií a služeb. Doprovodný program se koná pod záštitou ministerstev a odborných asociací a ve spolupráci s nimi. Za všechny jmenujme například Ministerstvo životního prostředí, Ministerstvo pro místní rozvoj, CzechInvest, Svaz měst a obcí ČR...

Aktuální doprovodný program

Doprovodný program se bude věnovat například možnostem rozvoje jednotlivých regionů nebo ochraně životního prostředí. Jeho nabídka je široká, a každý si najde svoje téma. Za všechny akce můžeme jmenovat již 20. kongres starostů a primátorů měst a obcí ČR, který pořádá Svaz měst a obcí ČR. Asociace inovačního podnikání organizuje seminář s názvem Inovace a technologie v rozvoji regionů.
Stranou pozornosti nezůstane ani problematika vodního a odpadového hospodářství. Jednotlivé konference se zaměří na změny ve vodním i stavebním zákoně, které vedou k nutné změně chování obcí v oblasti územního plánování, a to jak v části týkající se odvádění srážkových i odpadních vod.

Odpady a voda

Problematice odpadů a jejich zpracování se bude věnovat celá řada seminářů. Jmenujme například akci Odpady 2013 a jak dál?, kterou pořádá Sdružení provozovatelů technologií pro ekologické využívání odpadů. Věnovat se bude odpadovému hospodářství hned z několika úhlů pohledu a jeho součástí bude také problematika energetického využívání odpadů.
Z oblasti vodního hospodářství lze zmínit například seminář Inovativní technologie v čištění komunálních a průmyslových odpadních vod včetně zpracování a využití kalů z ČOV, který organizuje Ministerstvo průmyslu a obchodu společně s Asociací pro vodu ČR.

Nová Zelená úsporám

Stavební veletrhy Brno budou centrem aktuálních informací o úsporách energií a možnostech jejich financování. S touto problematikou se návštěvníci setkají jak na stáncích jednotlivých vystavovatelů, v doprovodném programu, tak i v poradenských centrech vládní institucí a oborových asociací.
Ministerstvo životního prostředí a Státní fond životního prostředí ČR budou prezentovat program Nová Zelená úsporám. Programu PANEL 2013 + se bude věnovat poradenské centrum Státního fondu rozvoje bydlení.

V popředí úspory energie

Zvýrazněná problematika úspor energií a energeticky úsporného stavění se dotýká každého z nás, a to nejen z pohledu úspory financí, ale i nové legislativy a nově zavedených energetických štítků. Důležitým aspektem je také implementační proces evropské směrnice o energetické náročnosti budov známé pod zkratkou EPBDII. Tomu se bude věnovat také zahajovací konference Stavebních veletrhů Brno, které se tak stanou místem otevřené diskuze zástupců odborných asociací, vlády a veřejnosti k této směrnici.
Více informací naleznete na www.bvv.cz/urbis-technologie.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down