17.06.2016 | 09:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pestré defilé nejen stavební techniky

Nováčkem na stránkách našeho časopisu je firma Staves s. r. o. se sídlem v hanácké metropoli – Olomouci. Historii má ale poměrně dlouhou, založena byla v roce 1992 původně jako půjčovna a poté prodejna a servis smykem řízených nakladačů UNC. Hlavním předmětem zájmu společnosti je stavební technika. V sortimentu však nalezneme i komunální a další stroje.

Jako každý subjekt, který chce být zákazníkům neustále na očích a představovat jim stálice i novinky ze svého portfolia, také Staves pořádá předváděcí akce s ukázkami a možností vyzkoušení techniky. Firemní dny otevřených dveří se odehrály koncem května (25.–26.) v pražském středisku, v úterý 7. června následoval Staves demo day 2016. Na okraji areálu Golf Resortu Olomouc ve Vésce u Dolan byly k dispozici především stroje značek Kubota, Mecalac, JLG a dalších. Ke zhruba stovce zájemců jsme se zařadili i my.

Jako první v rámci komentovaných ukázek se představilo pásové minirypadlo Mecalac 6MCR od francouzského výrobce kolových a pásových rypadel a nakladačů s kloubovým řízením nebo bez něj. Hned poté byl čas na sólo pro kompaktní minirypadlo od japonského výrobce Kubota, konkrétně model KX 057-4. Následovalo největší rypadlo Kubota na trhu, model KX 080-4. Dalších praktických ukázek se ujaly dvě dvojice strojů s důrazem na výhody dumperů. V nabídce strojů se neztratilo ani pracovní vozidlo  Kubota RTV X900.*

Podrobnosti najdete v Komunální technice 7/2016

 

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down