05.09.2013 | 12:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pestrá paleta strojů a služeb pod jednou střechou

I tak by se dala nazvat forma, kdy většina dodavatelů nabízí ve svém portfoliu široké spektrum techniky. Mezi takové patří i společnost PEKASS a. s., která své produkty a služby poskytuje dnes již na svých osmi pobočkách a také pomocí externích zastoupení v celé České republice.

Společnost PEKASS a.s., která byla založena již v roce 1991, se na českém trhu usadila jako jeden s předních dodavatelů zemědělské, komunální a silniční techniky. V produktovém portfoliu divize komunální a silniční techniky nalézáme nejen stálice na českém trhu, ale i novinky.
Podívejme se, co firma nabízí v oblasti regenerace a ošetřování zelených ploch. V katalogu naleznete nejen komunální nosiče vhodné například na agregaci sečení se sběrem Antonio Carraro, samojízdné profesionální sekačky Grillo, ale i speciální techniku Wiedenmann na regeneraci a kompletní péči o trávníky, a to nejen parkové, ale i sportovní na golfových a fotbalových hřištích.

Všestranný pomocník po celý rok

Jednou ze stálic, které jsou v českých luzích a hájích velmi známé, ztělesňuje malotraktor – komunální nosič Antonio Carraro TTR 4400 HST II. Tento všeuměl je připraven pro nasazení v jakémkoliv odvětví počínaje zahradnictvími, přes údržby areálů a veřejných prostranství až po práci na sportovních površích.
Jeho přednostmi jsou dostatečně výkonný motor (38 k), prostorná kabina, možnost agregací pracovních nástaveb vzadu – vpředu – nad motorem, což v kombinaci s otočným pracovištěm řidiče činí tento traktor velmi univerzálním. Tomu napomáhá ještě hydrostatická převodovka, která zabezpečuje komfortní obsluhu i při celodenní práci.
Možnost agregací pro péči o zeleň je nekonečná. Nosič se nejvíc využívá při práci s čelní rotační sekačkou se sběrem o záběru 150 cm a zásobníkem o objemu 1000 l, který je umístěný nad motorem a je hydraulicky vyklápěný do výšky dvou metrů, což umožňuje vyklápění i na valníky či kontejnery. Další možnou agregací jsou mulčovače rovinné i svahové a příkopová ramena. V tomto případě se jedná převážně o v ČR velmi oblíbenou značku Berti, jíž je PEKASS a. s. také dodavatelem.

S puncem kvality a výkonu

Údržba zelených ploch se pro mnohé zdá být rutinou, ovšem posekat kvalitně, rychle a i při nepřízni počasí je však mnohokrát oříšek, se kterým si však dokáží poradit sekačky italského výrobce Grillo. I tato značka je již mnoho let dobře známá na trhu komunální a zahradní techniky a našla si mnoho spokojených uživatelů.
Jako zástupce jmenujme především model FD 1100 4WD, profesionální samojízdnou sekačku s hydrostatickým pohonem 4 x 4, která je osazena čelním sečením o záběru 132 cm a zásobníkem o objemu 900 l. Liší se od svých konkurentů hlavně tím, že sběr hmoty není podporován ventilátorem, nýbrž metačem, který materiál nejen dopravuje do koše, ale zajišťuje také maximální využití jeho objemu. Koš je hydraulicky vyklápěný do výšky, a tak nakládání materiálu i do korby vozidla není problém.
O něco větším a výkonnějším sourozencem je model FD 2200 4WD se záběrem 155 cm a objemem zásobníku 1200 l, což je ve prospěch značného výkonu. Oba modely jsou vybaveny výkonnými dieselovými motory Yanmar o výkonech 26 a 44 k.
Ovšem jsou zde i menší sourozenci, jako je novinka letošního roku, model FD 450. Byť je menší, nenechá se zahanbit. Je osazen čelním sečením se záběrem 113 cm a výškově vyklápěným zásobníkem na 450 l. Motorem je benzinový Briggs & Stratton Vanguard Professional o výkonu 22 k.

Nejen sečení, ale i speciální péče

Tak by se daly charakterizovat produkty německého výrobce Wiedenmann. V nabídce naleznete nejen sekačky beze sběru a s ním na různé typy traktorů, ale především stroje pro speciální údržbu a regeneraci travnatých ploch, kde je Wiedenmann opravdovým specialistou.
Pro regeneraci trávníků jsou určeny stroje na hloubkovou aerifikaci řady Terra Spike, a to aktivním pohybem jehel až do hloubky 40 cm pomocí plných nebo dutých jehel. Předností této technologie je opravdu kvalitní a plošně přesná a rychlá regenerace plochy především fotbalových a golfových hřišť. Rozdíly před a po použití systému hloubkové arifikace s modely Terra Spike jsou patrné ihned a kvalitativně nemá tato technika konkurenci.
V poslední době jsou oblíbené také pasivní modely jakými jsou například Terra Rake a Terra Slit. První jmenovaný model vibračních bran je díky vertikutačním prstům, které při jízdě kmitají, určen pro vyčesávání mechů a stařiny z travního porostu a napomáhá tak lepšímu přístupu vzduchu a vláhy. Model Terra Slit je určen pro hloubkové prořezávání pasivními noži až do hloubky 20 cm, popřípadě může být osazen dutým typem jehel pro práci do hloubky 80 mm, čímž zajišťuje dostatečné prokypření a přístup vzduchu.

Popisek:

1:
Malotraktor – komunální nosič Antonio Carraro TTR 4400 HST II v agregaci s čelním sečením a zásobníkem pro posečený materiál

2:
Žací stroj Grillo FD 2200 4WD neunikl pozornosti návštěvníků letošního veletrhu Demopark. Mnozí si ho vyzkoušeli v praxi

3:
Letošní novinka, Grillo FD 450 je sice menší, ale v ničem nezaostává nad svými většími sourozenci

4:
Arifikátor Wiedenmann Terra Spike GXi se uplatní především při regeneraci sportovních povrchů

5:
Nosič Antonio Carraro TTR 4400 HST a Wiedenmann Terra Slit pro hloubkové prořezávání povrchu při práci na hřišti

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down