Pěšky nebo v sedě

Začátkem 90. let minulého století byla založena v Indianě (USA) firma Rich manufacturing, která se již zpočátku zaměřila na problematiku sečení těžce dostupných ploch.

V konkurenci ostatních sekaček s nulovým poloměrem otáčení, které lze využít i pro práci ve svahu, se společnost snažila vyvinout stroj, který nahradí práci dvou strojů.
Konstruktéři se snažili usilovně přijít na řešení, s nímž by jeden stroj zvládl práci, k níž by bylo potřeba použít druhou sekačku, která při běžném sečení s nulovým poloměrem otáčení nebyla využita. I když byly oba typy strojů určeny pro každodenní využití, zdálo se zbytečně nákladné druhý stroj nevyužívat a přitom ho stále potřebovat…
Proto vyvinula firma Rich manufactoring sekačku s nulovým poloměrem otáčení, kterou lze po jednoduché a rychlé úpravě použít jako ručně vedenou. Patentované výkyvné rameno, které slouží současně jako řídítka, lze překlopit během několika sekund, a to bez použití nářadí.
V roce 1996 uvedla zmíněná společnost na trh stroj „dva v jednom“ s označením Convertible, který splňuje všechny výše uvedené požadavky. Díky této jednoduché proměně stačí uživateli jeden stroj, který zvládne jak sečení velkých ploch, kdy při práci pohodlně řídí sekačku ze sedadla a v náročnějších a špatně dostupných podmínkách (pod stromy, keři, sečení svahů…) současně využije stroj jako ručně vedený.
Nedílnou součástí víceúčelové sekačky Convertible, jejímž výhradním prodejcem v České republice je firma VPD servis z Olomouce, je široká škála příslušenství, které lze využít po celý rok. Jednoduchým připojením nářadí získáte například pomocníka při úklidu sněhu, manipulaci s materiálem, rozmetadlo, postřikovač nebo aerifikátor. Důležitou informací také je, že k sekačce lze připojit i sběrný koš.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *