17.10.2018 | 06:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Perfektně zvládá zametání i bez potřeby zkrápění

V okrese Tábor se nachází město Sezimovo Ústí se svými více než sedmi tisícovkami obyvatel. Správa města pracuje jako rozpočtová organizace a jedním z jejích útvarů je odbor technických služeb. Kromě svozu směsného komunálního odpadu zajišťuje pro město veškeré činnosti spadající do kompetence komunálních služeb a nemůže tedy chybět ani zabezpečení čistoty komunikací, chodníků a dalších veřejných prostranství. Od letošního roku s úklidem místních komunikací v Sezimově Ústí výrazně pomáhá samosběrný zametací stroj Dulevo 3000 Euro 6.

Nový výkonný zametací stroj Dulevo 3000 Euro 6, který dodala a jeho servis zajišťuje společnost HAITECO CZ, pracuje v Sezimově Ústí při úklidu místních komunikací od letošního roku.

„O pořízení většího zametacího stroje jsme uvažovali již delší dobu. Před několika lety, když se stavěla dálnice a obchvat města, jsme chtěli zakoupit zametač s větší kapacitou, jelikož bychom jej určitě využili. Když byly vypsány dotační tituly na snížení prašnosti, museli jsme nakupovat jinou techniku a na tu zametací již nezbyly finance. Teď jsme se tedy rozhodli pro model s kapacitou zásobníku 3 m3, který se nám zdál pro naše účely dostačující. Nový stroj zakoupený s pomocí úvěru nahradí zametací nástavbu ČIVO, jež sloužila opravdu dlouho, ale její provoz již nebyl ekonomický. Při výběru jsme preferovali stroj se suchým systémem zametání bez potřeby zkrápění. Nemáme totiž k dispozici vhodné deponie, kde bychom mohli smetený materiál skladovat a nechat vyschnout před odvozem na skládku. A vozit na skládku vodu je značně neekonomické. Jelikož většina profesionálních zametacích strojů pracuje se systémem zkrápění, byl finální výběr tedy poměrně jednoduchý. Ale absence zkrápění nebyla jediným důvodem, proč jsme se rozhodli pro produkt italské značky Dulevo. V celé šíři vozidla pracuje centrální válcový zametací kartáč, díky mechanickému vynašeči si stroj dokáže poradit rychle a v plné šíři s velkým množstvím i hrubých nečistot. Zametač s mechanickým řešením sběru je tedy vhodný i pro jarní úklid, kdy je potřeba odstranit nahromaděné množství posypových materiálů. Stroj zametá a dopravuje smetky do zásobníku mechanicky. S pomocí sání a GORE filtru je u něj dokonale vyřešena filtrace a prašnost z nádoby je zcela eliminována,“ vysvětluje vedoucí útvaru technických služeb Karel Homolka.*

Více v časopisu Komunální technika 10/2018.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down