22.03.2017 | 12:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Patnáct let úspěšně na trhu

Forest Meri, s. r. o., slaví v letošním roce 15 let své existence. Pro majitele firmy, Jitku Kuchynkovou a Martina Šmída, to je jistě důvod k malému poohlédnutí zpět a stručnému shrnutí dosavadní činnosti.

Firma začala podnikat v brněnské kanceláři a k prvním produktům patřily finské lesní frézy MERI CRUSHERS.

Je patrné, že název firmy se odvíjel od názvu těchto fréz. Ty mají původ ve jménu majitele firmy SUOKONE Oy Sauliho Meriläinena, která tyto frézy vyrábí. Sauli Meriläinen byl do roku 2013 rovněž společníkem firmy Forest Meri, s. r. o.

K úspěšnému prodeji lesních fréz byl zapotřebí i kvalitní traktor. Přes počáteční pokusy s různými značkami traktorů byla nakonec zvolena opět finská značka traktorů Valtra. A opět v tom sehrál svoji roli Sauli Meriläinen, který tuto značku doporučil, neboť s ní měl velice dobré zkušenosti z Finska. A tak začala spolupráce i s pražskou firmou Wincorp Agri, s. r. o., zastoupenou Ing. Romanem a Hankou Roučkouvými a Ing. Ondřejem Štemberkem, kteří byli v té době dovozci traktorů Valtra do České republiky. Tato plodná spolupráce pokračuje dodnes. Od roku 2008 firma spolupracuje s novým dovozcem traktorů Valtra do České a Slovenské republiky, firmou TOPAGRI s. r. o.

Během doby dovezla a prodala firma Forest Meri do ČR a SR řadu kvalitní, zejména skandinávské mechanizace, která doplňovala celý sortiment lesní techniky. Zmínit lze zejména vyvážecí vleky za traktor HYPRO, KRONOS, speciální rámy na traktory JAKE pro montáž hydraulické ruky, či procesory HYPRO.*

Více v časopisu Komunální technika 3/2017.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down